Już jest! Komentarz do Prawa przedsiębiorców autorstwa prawników Kancelarii GESSEL

22.03.2019 Aktualności

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że właśnie ukazał się Komentarz  do Prawa przedsiębiorców, nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska. Autorami komentarza są prawnicy Kancelarii GESSEL oraz członkowie zespołu Moore Stephens Central Audit. 

Komentarz zawiera pogłębioną analizę przepisów Prawa przedsiębiorców – ustawy stanowiącej największą część pakietu ustaw „Konstytucji Biznesu”. Zarówno sama ustawa, jak i komentarz poświęcone są prawom i obowiązkom przedsiębiorcy w kontakcie z organami państwa. Autorzy przybliżają, jak dokładnie zmieniła się sytuacja prawna przedsiębiorców pod reżimem nowej ustawy.

W komentarzu zostały omówione m.in. zagadnienia takie jak:

  • prawa i obowiązki, które zostały nałożone na przedsiębiorcę w kontakcie z organami państwa,
  • zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej,
  • ulga na start,
  • wydanie interpretacji indywidualnej,
  • zasady prowadzenia koncesjonowanej działalności gospodarczej,
  • odpowiedzialność funkcjonariuszy publicznych za naruszenie prawa,
  • ograniczenia kontroli działalności gospodarczej (w tym zwłaszcza problemy związane z: wszczęciem kontroli, upoważnieniem do przeprowadzenia kontroli i czasem jej trwania, sprzeciwem przedsiębiorcy oraz nakazem wstrzymania wykonywania działalności gospodarczej).

Publikacja adresowana jest do adwokatów, radców prawnych oraz doradców podatkowych. Może także zainteresować pracowników administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorców i studentów.

Komentarz został napisany pod redakcją naukową Aldony Pietrzak. Autorami komentarza są: Bernadeta Kasztelan-Świetlik, Michał Boryczka, Adam Kraszewski, Karolina Krzal, Magdalena Szeplik, Piotr Tracz, Paweł Kwiatkowski z Kancelarii GESSEL, a także Marek Korzeniewski, Michał Stępniak z kancelarii Moore Stephens oraz Artur Kruszewski.

Cieszę się niezmiernie, że właśnie ukazał się kolejny komentarz autorstwa naszych prawników. Jestem dumny, że ambicja, zaangażowanie i pracowitość naszego zespołu przekłada się zarówno na wysokiej jakości pracę nad projektami kancelaryjnymi, jak i na wartościowe publikacje, które mogą stanowić bazę wiedzy dla kolegów i koleżanek z branży i rynku.

Serdecznie gratuluję autorom zaangażowanym w stworzenie komentarza i dziękuję za ogrom włożonej pracy.”

Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający

Więcej informacji na temat publikacji oraz spis treści znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.profinfo.pl/sklep/prawo-przedsiebiorcow-komentarz-przedsprzedaz,107855.html

Zachęcamy do lektury!

  

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!