Kancelaria GESSEL doradcą Banku BGŻ BNP Paribas S.A. w inwestycji w Grupę TLC

23.11.2017 Aktualności

Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksowe doradztwo prawne dla Banku BGŻ BNP Paribas w procesie inwestycji w Grupę TLC.  Kancelaria GESSEL doradzała na każdym etapie transakcji, a w tym przeprowadziła badanie prawne grupy, odpowiadała za przygotowanie oraz negocjowanie kluczowej dokumentacji transakcyjnej, w tym umowy inwestycyjnej i umowy wspólników oraz warunków emisji obligacji, a także dokumentacji zabezpieczeń.

W wyniku inwestycji Bank stał się mniejszościowym udziałowcem Grupy TLC, a strony zobowiązały się do współpracy dla dalszego rozwoju i wzrostu grupy.

Grupa TLC zajmuje się produkcją i wynajmem m.in. schodów stalowych, balustrad stalowych, stalowych klatek schodowych, drabin stalowych, ogrodzeń tymczasowych i platform wykonanych ze stali, a także systemu do budowy ścian szczelinowych. Grupa TLC jest jednym z liderów w swoim segmencie w Polsce, a dzięki inwestycji zamierza rozszerzyć swoją działalność.

Bank BGŻ BNP Paribas, należący do grupy kapitałowej tworzonej przez jeden z największych banków w Europie, przeprowadził transakcję w ramach Capital Development Bureau, specjalizującego się w inwestycjach w mniejszościowe pakiety przedsiębiorstw działających w Polsce.

Projekt prowadzili Michał Bochowicz, adwokat i Krzysztof Jasiński, radca prawny, z udziałem Weroniki Zdeb, aplikantki adwokackiej oraz Karoliny Czarneckiej, prawnika. Prace zespołu GESSEL nadzorowała Małgorzata Badowska, wspólnik Kancelarii.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!