Kancelaria GESSEL doradcą Enterprise Investors przy sprzedaży Danwood

21.01.2020 Aktualności

Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną Polish Enterprise Fund VII, funduszu private equity zarządzanego przez Enterprise Investors w transakcji sprzedaży Danwood S.A. – największego producenta domów gotowych w Niemczech i w Polsce, na rzecz GS Engineering & Construction – jednej z największych firm budowlanych w Korei Południowej. Wartość transakcji wyniosła 140 mln euro, tym samym  łącznie inwestycja w Danwood wygenerowała wpływy brutto dla funduszu w wysokości 238 mln euro, czyli 9-krotny zwrot z zainwestowanego kapitału.

Kancelaria GESSEL zapewniła kompleksową obsługę prawną procesu sprzedaży Danwood, m.in. przeprowadzając badanie typu vendor due diligence, przygotowując dokumentację prawną transakcji oraz reprezentując Sprzedającego i Zarząd Danwood w trakcie jej negocjowania.

Kancelaria GESSEL była zaangażowana w inwestycję funduszu Enterprise Investors w Danwood od samego początku. W 2013 roku Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksową pomoc prawną na rzecz Enterprise Investors przy nabyciu Danwood od Budimex S.A., zaś w kolejnych latach doradzała przy podejmowanych przez Enterprise Investors i Danwood działaniach strategicznych, włączając w to doradztwo w zakresie uzyskania przez Danwood finansowania bankowego.

Pracami zespołu Kancelarii GESSEL kierował Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający radca prawny, współpracując z dr Bartłomiejem Woźniakiem, starszym prawnikiem, adwokatem, przy udziale Karoliny Krzal-Kwiatkowskiej, starszego prawnika, adwokata i Krzysztofa Jasińskiego, starszego prawnika, radcy prawnego.

“Sprzedaż Danwood S.A. jest kolejną z transakcji, w których mamy zaszczyt i przyjemność wspierać Enterprise Investors, którym gratulujemy wyśmienitej inwestycji i wspaniałego zwrotu!  Możliwość udziału w transakcji wyjścia EI z inwestycji w Danwood była dla naszej kancelarii prawdziwą satysfakcją, jako że  w ten sposób spięliśmy klamrą pełen cykl inwestycji, od jej realizacji blisko 7 lat temu, poprzez kluczowe działania i przedsięwzięcia strategiczne po exit. Tym większą radością jest dla nas jej niewątpliwy sukces rynkowy Danwoodu – od momentu zakupu firma m.in. podwoiła ilość pracowników, trzykrotnie zwiększyła sprzedaż, a co za tym idzie znacząco powiększyła zyski. Doświadczenie wieloletniej współpracy z naszym Klientem pozwoliło nam na efektywną realizację prac prawnych w ramach procesu sprzedaży spółki.”

Marcin Macieszczak,
wspólnik zarządzający Kancelarii GESSEL

Danwood S.A. to największy producent domów gotowych w Polsce, zatrudniający ponad 2000 pracowników. Firma działa w pięciu krajach europejskich, w tym w Niemczech, gdzie przez ostatnie cztery lata była wiodącym graczem na rynku a jej przychody w 2019 roku przekroczyły 274 mln EUR.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma działa od 1990 roku i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 miliarda euro. Fundusze te zainwestowały prawie 2 miliardy EUR w 143 firmy z różnych sektorów. Fundusze te zakończyły inwestycje w 128 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 3,9 miliarda EUR.

GS Engineering & Construction jest jedną z największych firm budowlanych w Korei Południowej, notowaną na Koreańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma jest liderem w dziedzinie budownictwa i architektury, elektrowni, energetyki i infrastruktury. Posiada 24 zagraniczne filie i oddziały.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!