Kancelaria GESSEL doradzała funduszowi AVALLON przy zakupie większościowego pakietu udziałów w spółce EMERSON Direct Communication specjalizującej się w produkcji i obsłudze m.in. mailingów promocyjnych i transakcyjnych, kopertowaniem oraz dystrybucją i archiwizacją cyfrową.

EMERSON Direct Communication Sp. z o.o. jako jedna z niewielu oferuje Klientom pełną obsługę począwszy od wykreowania koncepcji marketingowej, poprzez copyrighting, opracowanie graficzne i techniczne narzędzi do komunikacji, obróbkę baz, programowanie, na produkcji, dystrybucji i raportowaniu kończąc. Spółka została wydzielona ze struktur Emerson Polska i jest obecnie największym lettershopem w Polsce oraz jednym z czołowych graczy w regionie.

AVALLON jest pionierem rynku wykupów menedżerskich w Polsce. Działa w tym obszarze od 2001 roku. Inwestorami Funduszu są międzynarodowe instytucje finansowe, m.in. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz fundusze zarządzane przez szwajcarską firmę Akina Partners.

Kancelaria GESSEL zapewniła kompleksowe doradztwo funduszowi AVALLON MBO FUND II przy realizacji transakcji, obejmujące w szczególności przeprowadzenie prawnego due diligence, udział w negocjacjach dokumentacji transakcyjnej, prowadzenie postępowania dotyczącego uzyskania zgody Prezesa UOKiK na transakcję oraz doradztwo przy przeprowadzeniu zamknięcia transakcji.

W projekt zaangażowany był zespół ds. fuzji i przejęć Kancelarii GESSEL, którym kieruje Wspólnik kancelarii, radca prawny Marcin Macieszczak a obsługę tej transakcji prowadził Maciej Kożuchowski, radca prawny i managing associate we współpracy z Bartłomiejem Woźniakiem oraz przy wsparciu Macieja Boryczko, Barbary Łągiewki oraz Moniki Wołoszki i Karoliny Krzal.