Zespół M&A Kancelarii GESSEL doradzał Enterprise Investors przy transakcji sprzedaży 100% akcji w spółce GAMET S.A przez Polish Enterprise Fund V (PEF V), fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, na rzecz Stalmot & Wolmet S.A. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Gamet S.A. to lider na rynku krajowym w segmencie dekoracyjnych akcesoriów meblowych i budowlanych. Gamet jest dobrze rozpoznawalną marką na wielu rynkach europejskich. Przychody ze sprzedaży w 2014 r. przekroczyły 110 mln zł. Spółka zatrudnia ponad 580 pracowników.

Stalmot & Wolmet S.A. to producent okuć i komponentów meblowych, współpracujący z największymi krajowymi i zagranicznymi firmami z branży meblowej.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm zarządzających private equity i venture capital w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 roku i utworzyła osiem funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2 miliardy euro.

Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną transakcji po stronie Enterprise Investors, obejmującą w szczególności przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej. W projekt zaangażowani byli: Marcin Macieszczak, wspólnik kancelarii kierujący Zespołem M&A oraz Bartłomiej Woźniak, aplikant adwokacki.