Kancelaria GESSEL  doradzała Grupie LUX MED w transakcji zakupu sieci trzech specjalistycznych placówek Prima-Dent zlokalizowanych na terenie Warszawy. Nabycie Prima-Dent Grupa powiększyło liczbę centrów medycznych LUX MED do 200 i umocniło jej kompetencje w stomatologii.

Prima-Dent to jedna z najstarszych, rozpoznawalnych sieci stomatologicznych w Warszawie, która działa od początku lat 90-tych. Jej przychodnie mieszczą się w dzielnicach Ochota, Mokotów i Praga. Firma zatrudnia ponad 70 osób, w tym 40 lekarzy stomatologów.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową.

Doradztwo Kancelarii GESSEL obejmowało w szczególności przeprowadzenie prawnego due diligence oraz przygotowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej.

Pracami nad projektem kierował Michał Boryczka, radca prawny, managing associate, przy wsparciu Mykoli Zembry, aplikanta adwokackiego.