Kancelaria GESSEL doradzała Grupie LUX MED w transakcji zakupu 76,05% akcji spółki Swissmed Prywatny Serwis Medyczny (SPSM) o łącznej wartości 14,5 mln zł.


Doradztwo Kancelarii miało kompleksowy charakter i uwzględniało analizę due diligence, prace nad dokumentacją transakcyjną i doradztwo w czasie realizacji inwestycji oraz zamknięcie transakcji. Pracami nad projektem kierowali Michał Boryczka, radca prawny, managing associate oraz Karol Sokół, adwokat, managing associate.

W imieniu LUX MED chciałbym bardzo podziękować Kancelarii GESSEL za sprawną i profesjonalną obsługę transakcji! Był to proces wielowątkowy i dynamiczny, dlatego bardzo doceniamy Waszą pomoc, wiedzę i profesjonalne podejście - nie były one dla nas jednak niespodzianką.
Michał, Karol, dobra robota! Szczególne podziękowania dla Was oraz dla reszty zespołu!

Bartosz Wiśniewski,
Dyrektor Departamentu Akwizycji i Rozwoju w Grupie LUX MED

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową LUX MED. Zakup SPSM jest częścią strategii grupy LUX MED polegającej na zwiększeniu skali działalności.

Swissmed Prywatny Serwis Medyczny jest spółką medyczną o kilkunastoletniej tradycji. SPSM świadczy odpłatne usługi medyczne w zakresie świadczeń ambulatoryjnej ochrony zdrowia. Posiada przychodnie o łącznej powierzchni 1 900 m2 zlokalizowane na Pomorzu: w Gdańsku, Gdyni i Pruszczu Gdańskim.