Linetech Holding S.A. to wiodąca polska firma działająca w branży obsługi naziemnej samolotów (tzw. MRO czyli maintenance, repair and operations) wykonująca przeglądy techniczne jak i naprawy strukturalne samolotów. Adria Airways Tehnika d.d. to lider rynku MRO w Słowenii. Z perspektywy Linetech akwizycja Adria Airways Tehnika stanowi jeden z kluczowych elementów strategii polegającej na umacnianiu pozycji Linetech jako czołowej firmy MRO na rynku europejskim. Jest to zarazem pierwsza transakcja w historii, gdzie polska spółka nabywa podmiot na międzynarodowym rynku lotniczym MRO. Zakup przez Linetech Holding S.A. udziałów w Adria Airways Tehnika - z punktu widzenia słoweńskiego - to prywatyzacja spółki Adria Airways Tehnika należącej do słoweńskiego państwowego holding Slovenian Sovereign Holding i portu lotniczego Ljubljana (Aerodrom Ljubljana, d. o. o.).

Kancelaria GESSEL doradzała Linetech Holding S.A. na każdym etapie transakcji. Doradztwo obejmowało w szczególności koordynację działań lokalnych doradców w procesach prawnego, finansowego i podatkowego badania due diligence, notyfikacje zamiaru realizacji transakcji słoweńskim organom ochrony konkurencji, przygotowaniu oraz negocjacje dokumentacji transakcyjnej, pomoc w uzyskaniu finansowania oraz bieżące doradztwo w czasie realizacji i zamknięcia transakcji w Ljubljanie.

W projekt zaangażowany był zespół M&A kancelarii GESSEL pod kierownictwem Marcina Macieszczaka, wspólnika kancelarii i Michała Bochowicza, adwokata. Kancelaria GESSEL współpracowała przy transakcji ze słoweńską kancelarią ODI Law.