Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną transakcji nabycia przez Luneos Green Energy sp. z o.o. projektu farmy fotowoltaicznej o mocy 19 MW. Transakcja wpisuje się w strategię inwestycyjną Spółki, która zakłada przeznaczenie ok. 3 mld zł w nabycie, rozwój, budowę i eksploatację portfela aktywów OZE o mocy ok. 1 GW.

Nasze wsparcie obejmowało w szczególności doradztwo prawne na rzecz Spółki w procesie negocjacji dokumentacji transakcyjnej, a także koordynację zamknięcia transakcji. Projekt prowadzony był przez Karola Sokoła, partnera, adwokata, oraz Michała Osowskiego, managing associate, radcę prawnego przy udziale Iwony Gielo-Benzy, prawnika oraz Pawła Plisko, młodszego prawnika.

Luneos to dostawca rozwiązań z zakresu zielonej energii i transformacji energetycznej dla przedsiębiorstw w modelu as a service. Firma oferuje m.in. kompleksową usługę przygotowania, finansowania, realizacji oraz obsługi serwisowej inwestycji w obszarze oświetlenia LED, instalacji fotowoltaicznych oraz kogeneracyjnych. Luneos Green Energy to wspólna platforma Luneos i SUSI Partners, która jest szwajcarską firmą zarządzającą funduszami specjalizującą się w inwestycjach w infrastrukturę zrównoważonej energii. W swojej historii SUSI Partners zainwestował już ponad 1 mld euro w energię odnawialną, efektywność energetyczną i magazynowanie energii.