Kancelaria GESSEL wspierała Anwim S.A., operatora stacji paliw MOYA, w transakcji nabycia 90% udziałów holenderskiej spółki The Fuel Company Holding BV. Do finalizacji transakcji ma dojść na przełomie 2021 i 2022 r. (po spełnieniu warunków określonych w SPA).

Jak głosi komunikat na stronie spółki „Akwizycja firmy The Fuel Company Holding BV z pewnością jest kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Anwim S.A.”. Pozyskanie spółki TFC pozwoli Anwim S.A. znacznie zwiększyć zasięg i poszerzyć katalog usług dla klientów flotowych (użytkowników programu MOYA Firma) – da im możliwość tankowania w całej Europie, rozliczenia opłat drogowych oraz szybki i prosty zwrot podatku VAT i akcyzy za paliwo zakupione zagranicą.

Doradztwo Kancelarii obejmowało wsparcie Anwim S.A. w trakcie due diligence, w procesie przygotowania, negocjacji i podpisania umowy nabycia udziałów (SPA) oraz umowy ze wspólnikiem mniejszościowym The Fuel Company Holding (SHA). Prawnicy Kancelarii GESSEL koordynowali także pracę doradców prawych Anwim S.A. z Holandii, Belgii i Portugalii.

Transakcję prowadzili dr Bartłomiej Woźniak, managing associate, adwokat, i Krzysztof Jasiński, managing associate, radca prawny, przy wsparciu prawniczek: Diany Strzałkowskiej i Magdaleny Mirkowskiej. Prace nadzorował Marcin Macieszczak, radca prawny, partner zarządzający.

Anwim S.A. to jedna z największych, niezależnych firm sektora paliwowego w Polsce - operator dynamicznie rozwijającej się sieci stacji paliw MOYA (obecnie działa w niej prawie 350 placówek, w tym ok. 80 stacji własnych, które oferują pełną gamę usług od sprzedaży paliwa, przez własny koncept kawiarniano-gastronomiczny Caffe MOYA, sklep, aż po myjnie i ofertę kierowaną do klientów biznesowych). Anwim S.A. jest spółką portfelową funduszu Enterprise Investors.

The Fuel Company to holenderski operator kart flotowych, który dostarcza karty paliwowe dla transportu międzynarodowego, obsługuje płatności za przejazdy drogowe na terenie Europy (w około 18 państwach) TFC oferuje również możliwość ładowania samochodów elektrycznych za pomocą sieci ładowarek w 46 krajach oraz dysponuje automatyczną stacją paliw, zlokalizowana w belgijskim miasteczku Meer, w pobliżu granicy z Holandią.