Kancelaria GESSEL zapewniła kompletną obsługę prawną procesu sprzedaży większościowego pakietu udziałów w spółce MPS International. Doradztwo Kancelarii obejmowało kompleksowe wsparcie prawne przy wyjściu z inwestycji, w tym przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, reprezentację Avallon w negocjacjach oraz koordynację zamknięcia transakcji.

Zespołem kierował Maciej Kożuchowski, partner, radca prawny, w transakcję zaangażowani byli: dr Bartłomiej Woźniakmanaging associate, adwokat oraz Majka Rucińska, starszy prawnik.

Avallon MBO Fund II nabył spółkę od szwedzkiego założyciela w ramach transakcji MBO (management buyout) w 2014 r. Przez 7 lat udało się uzyskać wzrost sprzedaży i poszerzyć ofertę produktową o nowe segmenty, dzięki czemu przychody firmy wzrosły o 67 proc., a zysk operacyjny (EBITDA) aż o 87 proc w relacji do 2020 r. Zatrudnienie wzrosło o około 45 proc. (w 2014 r. MPS zatrudniał 234 pracowników, a obecnie - 340).

Obchodzący w tym roku swoje 20 lecie  Fundusz AVALLON jest niezależną polską firmą zarządzającą funduszami private equity. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji transakcji we współpracy z menedżerami (MBO). AVALLON uczestniczył w ponad 100 transakcjach z udziałem menedżerów i jest uważany za pioniera w tej dziedzinie w Polsce. Partnerzy firmy działają na rynku inwestycji kapitałowych od 1993 roku.

MPS International jest producentem kontraktowym kosmetyków white label. To usługodawca oferujący partnerom współpracę od pomysłu na nowe receptury, przez testy prowadzone we własnych laboratoriach, niezbędną dokumentację, a także dobór i produkcję opakowań. W zakładzie MPS produkowane są kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów, perfumy, a także specjalne serie i zestawy kosmetyczne.