Kancelaria GESSEL Doradcą Prawnym Roku – Nagrody PSIK 2020

03.06.2020 Aktualności

Z ogromną radością informujemy, że Kancelaria GESSEL została Doradcą Prawnym Roku w konkursie Nagrody PSIK 2020! 

Co więcej, niezmiernie miło nam poinformować, że transakcja sprzedaży Danwood S.A., w której doradzaliśmy funduszowi Enterprise Investors została ogłoszona Transakcją Roku!

Transakcja polegała na sprzedaży spółki portfelowej Enterprise Investors Danwood S.A., lidera wśród producentów prefabrykowanych domów w standardzie pod klucz w Niemczech i w Polsce, na rzecz jednej z największych firm budowlanych w Korei Południowej – GS Engineering & Construction. Wartość transakcji wyniosła 140 mln EUR. Inwestycja w spółkę wygenerowała wpływy brutto w wysokości 238 mln EUR, a fundusz uzyskał 9-krotny zwrot z zainwestowanego kapitału (więcej informacji o sprzedaży Danwood znajdą Państwo: TUTAJ).

Pracami zespołu Kancelarii GESSEL kierował Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający radca prawny, współpracując z dr Bartłomiejem Woźniakiem, starszym prawnikiem, adwokatem, przy udziale Karoliny Krzal-Kwiatkowskiej, starszego prawnika, adwokata i Krzysztofa Jasińskiego, starszego prawnika, radcy prawnego.

Nasza kancelaria była zaangażowana w inwestycję w Danwood S.A. od samego jej początku – w 2013 roku Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksową pomoc prawną na rzecz Enterprise Investors przy nabyciu Danwood od Budimex S.A., zaś w kolejnych latach doradzała przy podejmowanych przez Enterprise Investors i Danwood działaniach strategicznych.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z ogłoszeniem wyników konkursu:

Konkurs Nagrody PSIK ma na celu uhonorowanie zarządzających funduszami private equity/venture capital oraz firm doradczych, banków i kancelarii prawnych za ich osiągnięcia na polskim rynku private equity/venture capital oraz działalność społeczną.

PSIK Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych zrzesza inwestorów private equity/venture capital aktywnych w Polsce. Jest też otwarte dla innych osób, firm i instytucji zainteresowanych w rozwoju sektora private equity/venture capital w naszym kraju.

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

28.03.2024

Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!

Wyróżnienie indywidualne jako „Leading Individual” w kategorii Dispute Resolution otrzymała dr hab. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz. Kancelaria i jej prawnicy są rek...

Aktualności
Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!

19.03.2024

Nowe Wydanie Komentarza do Kodeksu Spółek Handlowych!

Nowe Wydanie Komentarza do Kodeksu Spółek Handlowych!  Miło nam poinformować, że ukazało się drugie wydanie niezbędnika każdego specjalisty prawa korporacyjnego - "Ko...

Aktualności
Nowe Wydanie Komentarza do Kodeksu Spółek Handlowych!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!