Kancelaria GESSEL Doradcą Prawnym Roku – Nagrody PSIK 2020

03.06.2020 Aktualności

Z ogromną radością informujemy, że Kancelaria GESSEL została Doradcą Prawnym Roku w konkursie Nagrody PSIK 2020! 

Co więcej, niezmiernie miło nam poinformować, że transakcja sprzedaży Danwood S.A., w której doradzaliśmy funduszowi Enterprise Investors została ogłoszona Transakcją Roku!

Transakcja polegała na sprzedaży spółki portfelowej Enterprise Investors Danwood S.A., lidera wśród producentów prefabrykowanych domów w standardzie pod klucz w Niemczech i w Polsce, na rzecz jednej z największych firm budowlanych w Korei Południowej – GS Engineering & Construction. Wartość transakcji wyniosła 140 mln EUR. Inwestycja w spółkę wygenerowała wpływy brutto w wysokości 238 mln EUR, a fundusz uzyskał 9-krotny zwrot z zainwestowanego kapitału (więcej informacji o sprzedaży Danwood znajdą Państwo: TUTAJ).

Pracami zespołu Kancelarii GESSEL kierował Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający radca prawny, współpracując z dr Bartłomiejem Woźniakiem, starszym prawnikiem, adwokatem, przy udziale Karoliny Krzal-Kwiatkowskiej, starszego prawnika, adwokata i Krzysztofa Jasińskiego, starszego prawnika, radcy prawnego.

Nasza kancelaria była zaangażowana w inwestycję w Danwood S.A. od samego jej początku – w 2013 roku Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksową pomoc prawną na rzecz Enterprise Investors przy nabyciu Danwood od Budimex S.A., zaś w kolejnych latach doradzała przy podejmowanych przez Enterprise Investors i Danwood działaniach strategicznych.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z ogłoszeniem wyników konkursu:

Konkurs Nagrody PSIK ma na celu uhonorowanie zarządzających funduszami private equity/venture capital oraz firm doradczych, banków i kancelarii prawnych za ich osiągnięcia na polskim rynku private equity/venture capital oraz działalność społeczną.

PSIK Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych zrzesza inwestorów private equity/venture capital aktywnych w Polsce. Jest też otwarte dla innych osób, firm i instytucji zainteresowanych w rozwoju sektora private equity/venture capital w naszym kraju.

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!