Grupa Lindorff, europejski lider w zakresie zarządzania wierzytelnościami dokonała zakupu polskiej firmy Casus Finanse S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wiodącego dostawcy rozwiązań w zakresie zarządzania należnościami, w tym w dziedzinie informacji gospodarczej, monitoringu należności i windykacji należności zarówno na terenie kraju, jak i za granicą.

Grupa Lindorff jest europejskim liderem branży zarządzania należnościami z wynikiem przychodów na poziomie 475 mln euro netto na koniec 2014 r. Zatrudnia 3100 pracowników w 12 europejskich krajach: Szwecji, Norwegii, Finlandii, Estonii, Litwie, Łotwie, Rosji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii oraz Danii i Holandii. Obszarem, w którym się specjalizuje, jest obsługa klientów z branży finansowej.

Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną transakcji po stronie sprzedającego akcjonariusza Casus Finanse S.A., obejmującą w szczególności przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej.

Pracami zespołu M&A Kancelarii GESSEL, który zrealizował ten projekt kierowali partner Marcin Macieszczak oraz Maciej Kożuchowski, radca prawny i managing associate. W projekt zaangażowani byli również inni członkowie zespołu M&A Kancelarii GESSEL, a tym między innymi Bartłomiej Woźniak, aplikant adwokacki oraz Michał Bochowicz, adwokat.