Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną transakcji sprzedaży udziałów w spółce Profim sp. z o.o z siedzibą w Turku w tym finalizacji sprzedaży udziałów na rzecz funduszu PE reprezentowanego przez Innova Capital.

Fundusz reprezentowany przez Innova Capital nabył ok 75% udziałów w spółce Profim sp. z o.o., w spółce na pakiecie mniejszościowym pozostało dwóch dotychczasowych wspólników.

Spółka Profim jest czołowym producentem foteli i siedzisk biurowych, spółka jest obecna na wielu rynkach zarówno w Europie jak i na świecie, przy czym większość produkcji jest przeznaczona na eksport. Spółka sprzedaje produkty pod własną marką, w ramach rozbudowanej sieci dystrybucji oraz współpracuje z renomowanymi projektantami. Przychody Spółki za ostatni rok wynosiły 470 mln zł, o 20 procent więcej w porównaniu z rokiem poprzednim.

Projekt prowadził Karol Sokół, adwokat, z udziałem Natalii Jodłowskiej, radcy prawnego, Michała Osowskiego, aplikanta radcowskiego, Inardy Bielińskiej, radcy prawnego, Anny Ryniec, aplikantki radcowskiej.