Kancelaria GESSEL doradcą spółki Veracomp S.A. oraz jej akcjonariuszy przy zamknięciu transakcji sprzedaży przedsiębiorstwa spółki na rzecz podmiotu wchodzącego w skład międzynarodowej grupy Exclusive Networks

15.01.2021 Aktualności

Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną zamknięcia transakcji sprzedaży przedsiębiorstwa spółki Veracomp S.A. z siedzibą w Krakowie na rzecz podmiotu wchodzącego w skład międzynarodowej grupy Exclusive Networks.

Nasze wsparcie obejmowało całościowe doradztwo prawne na rzecz Spółki i jej akcjonariuszy na wszystkich etapach transakcji wraz z jej zamknięciem, w tym w szczególności doradztwo w procesie przygotowania i negocjacji dokumentacji transakcyjnej, doradztwo z zakresu prawa antymonopolowego, prace i nadzór nad spełnieniem się licznych warunków zawieszających transakcji w Polsce i innych krajach CEE, jak na przykład zawarcie nowych umów wspólników w zagranicznych spółkach zależnych, a także całościowe przygotowanie i organizację czynności w ramach zamknięcia transakcji.

Projekt prowadzony był przez Karola Sokoła, managing associate, adwokata, oraz Michała Osowskiego, starszego prawnika, radcę prawnego, z udziałem Dominika Kaszuby, prawnika. Za zagadnienia związane z prawem konkurencji odpowiedzialna była Bernadeta Kasztelan-Świetlik, partner, radca prawny oraz Karolina Krzal-Kwiatkowska, starszy prawnik, adwokat. Całość nadzorowała Małgorzata Badowska, partner, radca prawny.

Veracomp S.A. jest dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych realizującym model dystrybucji z wartością dodaną (VAD – Value Added Distribution), obecnym w 17 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka oferuje szeroką gamę rozwiązań w obszarze nowych technologii, a oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, prowadzi także doradztwo techniczne i biznesowe, udziela konsultacji oraz oferuje wsparcie marketingowe.

Exclusive Networks to międzynarodowa grupa zasilająca portfolio globalnego funduszu Permira, specjalizująca się w działaniach z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz rozwiązań chmurowych, posiadająca ponad 50 biur na na 5 kontynentach i obecna w ponad 100 krajach.

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!