Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną transakcji sprzedaży przedsiębiorstwa spółki Veracomp S.A. z siedzibą w Krakowie na rzecz podmiotu wchodzącego w skład międzynarodowej grupy Exclusive Networks, obejmującą w szczególności doradztwo w procesie przygotowania i negocjacji dokumentacji transakcyjnej oraz doradztwo z zakresu prawa antymonopolowego.

Zamknięcie transakcji uzależnione jest od spełnienia się warunków zawieszających, w szczególności udzielenia przez Komisję Europejską zgody na dokonanie koncentracji. 

Projekt prowadzony był przez Karola Sokoła, managing associate, adwokata, oraz Michała Osowskiego, starszego prawnika, radcę prawnego, z udziałem Dominika Kaszuby, prawnika. Za zagadnienia związane z prawem konkurencji odpowiedzialna była Bernadeta Kasztelan-Świetlik, wspólnik, radca prawny oraz Karolina Krzal-Kwiatkowska, starszy prawnik, adwokat. 

Veracomp S.A. jest dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych realizującym model dystrybucji z wartością dodaną (VAD - Value Added Distribution), obecnym w 17 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka oferuje szeroką gamę rozwiązań w obszarze nowych technologii, a oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, prowadzi także doradztwo techniczne i biznesowe, udziela konsultacji oraz oferuje wsparcie marketingowe.

Exclusive Networks to międzynarodowa grupa zasilająca portfolio globalnego funduszu Permira, specjalizująca się w działaniach z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz rozwiązań chmurowych, posiadająca ponad 50 biur na na 5 kontynentach i obecna w ponad 100 krajach.