Kancelaria GESSEL doradzała Zarządowi notowanej na GPW Suwary S.A. oraz jej byłym akcjonariuszom, tj. Wentworth Tech sp. z o.o. i Savtec sp. z o.o. w transakcji sprzedaży 65% akcji Suwary S.A. na rzecz Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. o wartości niespełna 100 mln zł.

Prawnicy Kancelarii doradzali w tej transakcji zarządowi Suwary S.A. oraz głównym akcjonariuszom sprzedającym akcje. Zakres doradztwa obejmował przygotowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej oraz korporacyjnej, jak również doradztwo dla Spółki i akcjonariuszy sprzedających dotyczące realizacji obowiązków informacyjnych.

Pracami zespołu nadzorowanego przez Marcina Macieszczaka partnera zarządzającego kierował Michał Wieliński (senior associate). W skład zespołu obsługującego transakcję wchodzili Krzysztof Jasiński (managing associate), Jakub Rowicki (senior associate) oraz Maciej Kowalski (associate).  

Grupa Suwary należy do liderów w branży produkcji opakowań. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie od 1998 r. Wśród klientów grupy znajdują się największe międzynarodowe koncerny w przemyśle opakowań i sprzedaży żywności.