Kancelaria GESSEL doradzała Asist sp. z o.o. i jego założycielowi – Rafałowi Ćwiklińskiemu, w procesie sprzedaży udziałów na rzecz PIB Agency, bedącego częścią grupy PIB, europejskiego lidera sektora pośrednictwa ubezpieczeniowego i brokerskiego.

Doradztwo prawne miało kompleksowy charakter i obejmowało m.in. negocjacje umowy inwestycyjnej oraz dokumentów wykonawczych, w tym zabezpieczających oraz regulujących zasady dalszej współpracy założyciela z grupą oraz przygotowanie signingu. Zamknięcie transakcji uwarunkowane jest uzyskaniem zgody Prezesa UOKiK.

Prace w projekcie nadzorował Marcin Macieszczak, partner zarządzający, radca prawny. Transakcję prowadził Krzysztof Jasiński, managing associate, radca prawny, wspierany przez Bartłomieja Woźniaka, managing assiciate oraz Katarzynę Olszak, senior associate.

Asist Sp. z o.o., to wiodąca polska multiagencja ubezpieczeniowa, współpracująca z ogólnopolską siecią 1300 partnerów i łączną składką lokowaną w towarzystwach ubezpieczeniowych przekraczającą 320 mln PLN.

Grupa PIB jest jedną z największych w Europie grup rynku agencyjnego i brokerskiego. Buduje pozycję lidera polskiego rynku w oparciu o grupę WDB S.A.