Kancelaria GESSEL doradzała Bankowi BGŻ BNP Paribas w inwestycji w spółkę Dafo Plastics

22.01.2019 Aktualności

Kancelaria GESSEL doradzała Bankowi BGŻ BNP Paribas w inwestycji w spółkę Dafo Plastics z Nowego Targu, specjalizującą się w produkcji opakowań. Bank BGŻ objął udziały w spółce i został inwestorem mniejszościowym oraz obligatariuszem.

Od kilku lat Bank BGŻ BNP Paribas za pośrednictwem Biura Inwestycji Kapitałowych inwestuje w małe i średnie polskie spółki. Do tej pory zainwestował w 10 spółek, w kilku z nich uczestnicząc w więcej niż jednej rundzie finansowania, co daje łącznie 14 inwestycji, i ma w planach kolejne. Kancelaria GESSEL już niejednokrotnie doradzała Bankowi w przedsięwzięciach tego typu, m.in. w inwestycji w spółkę TLC, Jars czy PG Energetyka Sp. z o.o.

Dafo Plastics działa na rynku od 27 lat. jest firmą zajmującą się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych: butelek, słoików, tub i zamknięć, przeznaczonych na potrzeby m.in. przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego.

Doradztwo Kancelarii miało kompleksowy charakter i uwzględniało prace nad wszelkimi aspektami dokumentacji transakcyjnej. Pracami nad projektem kierowała Małgorzata Badowska, radca prawny, wspólnik Kancelarii GESSEL, przy wsparciu Krzysztofa Jasińskiego, radcy prawnego, senior associate, oraz Mateusza Bąka, aplikanta radcowskiego, associate. Nad procesem due diligence czuwał Michał Boryczka, radca prawny, managing associate.

  

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!