Kancelaria GESSEL doradzała Bankowi BGŻ BNP Paribas S.A. w transakcji dotyczącej inwestycji w spółkę PG Energetyka Sp. z o.o. i – pośrednio – w spółkę Elektromontaż Poznań S.A.

Była to inwestycja kapitałowa, w efekcie której bank BGŻ BNP Paribas S.A., po spełnieniu się warunków zawieszających, nabył pakiet udziałów w spółce, świadczącej usługi dla sektora elektroenergetyki i telekomunikacji.

Bank BGŻ BNP Paribas S.A. – BNP Paribas jest wiodącym bankiem w Europie z międzynarodowym zasięgiem. Grupa jest obecna w 74 krajach i zatrudnia ponad 190 tys. pracowników, z czego ponad 146 tys. w Europie. Bank ten jest silnym lokalnym bankiem o globalnym zasięgu, w 2017 roku uplasował się na 7. Pozycji w Polsce pod względem wielkości aktywów.

PG Energetyka Sp. z o.o. została założona w 2012 roku jako odpowiedź na wzrost zapotrzebowania rynku na usługi elektroenergetyczne. Jest spółką wykorzystującą w realizowanych projektach nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne, której specjalnością są wykonawstwo i remonty systemów zasilania elektroenergetycznego i  telekomunikacyjnego, urządzeń sieci rozdzielczych, systemów sterowania i automatyki, sieci strukturalnych i systemów ochrony obiektów przemysłowych.

Elektromontaż Poznań S.A. jest jedną z firm o największym doświadczeniu w branży elektroinstalacyjnej w Polsce – jest obecny na rynku od ponad 50 lat. Specjalizuje się w pracach elektroinstalacyjnych oraz produkcji urządzeń elektroenergetycznych. Świadczy usługi dla przemysłu i energetyki – pracował m.in. przy budowie fabryki Volkswagena pod Poznaniem czy fabryki Mercedesa w Jaworze.

Doradztwo Kancelarii miało kompleksowy charakter i uwzględniało prace nad wszelkimi aspektami dokumentacji transakcyjnej. Pracami nad projektem kierowała Małgorzata Badowska, radca prawny, wspólnik Kancelarii GESSEL, przy wsparciu Klaudii Krawiec-Guz, aplikantki radcowskiej, Michała Bochowicza, adwokata, managing associate, Krzysztofa Jasińskiego, radcy prawnego i Weroniki Zdeb, aplikantki adwokackiej.