Kancelaria Gessel świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz funduszu współzarządzanego przez CVI Dom Maklerski Sp. z o.o. w transakcji finansowania wykupu menedżerskiego 100% akcji spółki Krosno Glass S.A.

W wyniku realizacji transakcji wykupu, spółka celowa stała się 100% akcjonariuszem Krosno Glass S.A., lidera branży wyrobów szklanych.

Kancelaria Gessel doradzała CVI i spółce celowej na każdym etapie transakcji, w tym przy negocjowaniu dokumentacji transakcyjnej, dokumentacji bankowej oraz przy zamknięciu transakcji.

Transakcję nadzorowała Małgorzata Badowska, wspólnik kancelarii, a prowadził ją Karol Sokół, adwokat, z udziałem Krzysztofa Jasińskiego, radcy prawnego. W prace transakcyjne zaangażowani byli również Mateusz Bąk, aplikant radcowski oraz Barbara Tomczyk, aplikanta adwokacka.

Pracami w zakresie due diligence kierował Michał Boryczka, radca prawny, z udziałem Karoliny Krzal, adwokata, Artura Kruszewskiego, radcy prawnego, Marty Grabiec, adwokata, Pauliny Rudowicz-Jastrzębskiej, radcy prawnego, Piotra Tracza, aplikanta adwokackiego oraz Katarzyny Olszak, aplikantki radcowskiej.

CVI Dom Maklerski (CVI) jest niezależną firmą inwestycyjną, która jest liderem w pozabankowym finansowaniu przedsiębiorstw w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. CVI (jako Credit Value Investments) od 2012 r. zrealizowała ponad 700 transakcji, w tym 450 typu private debt. Obecnie zarządza aktywami o łącznej wartości 5,6 miliarda zł w ramach siedmiu funduszy inwestycyjnych zamkniętych.

Krosno Glass S.A. jest jednym z największych producentów szkła użytkowego w Polsce, a także cenionym dostawcą na ponad 60 światowych rynkach. Produkty powstają w hucie Krosno Glass w południowo-wschodniej Polsce. Marka KROSNO jest ikoną polskiego szkła użytkowego i jego światową wizytówką, słynącą z dbałości o każdy detal. Szeroki asortyment produktów wyróżnia się jakością, funkcjonalnością, kunsztem i ponadczasowym wzornictwem.