Kancelaria GESSEL doradzała przy realizacji transakcji polegającej na nabyciu przez Famicord AG z siedzibą w Zurychu, Szwajcaria – spółki zależnej od Polskiego Banku Komórek Macierzystych S.A. 100% akcji w szwajcarskiej spółce Biocell Lugano SA.

Polski Bank Komórek Macierzystych jest największym bankiem komórek macierzystych w Polsce. FamiCord  to założona przez Polski Bank Komórek Macierzystych międzynarodowa grupa banków komórek macierzystych z krwi pępowinowej. To druga, co do wielkości grupa w Europie pod względem ilości przechowywanych porcji krwi.

Biocell Lugano jest podmiotem, który rozpoczął działalność operacyjną w 2017 roku.  Istotną wartością dla Grupy Kapitałowej PBKM S.A. jest przejęcie funkcjonującego laboratorium prowadzonego przez Biocell Lugano, które jako jedna z nielicznych jednostek w Szwajcarii posiada licencję na izolację i namnażanie komórek macierzystych MSC oraz technologię ich pozyskiwania z łożyska, kosmówki i płynu owodniowego. Daje to możliwość zaoferowania nowych usług klientom Grupy Kapitałowej PBKM S.A.  w innych krajach.

Doradztwo Kancelarii miało kompleksowy charakter i uwzględniało prace nad dokumentacją transakcyjną i doradztwo w czasie realizacji inwestycji oraz zamknięcie transakcji. Pracami nad projektem kierowali Maciej Kożuchowski, radca prawny, wspólnik oraz Bartłomiej Woźniak, adwokat, senior associate.