Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną funduszu typu venture capital Finch Capital z Amsterdamu oraz funduszu Sunfish Partners z Berlina, w pierwszej rundzie finansowania spółki PerfOps, krakowskiego startup’u z branży IT, na rozwój oprogramowania pozwalającego na globalne testowanie infrastruktury IT.

Kapitał uzyskany w tej fazie inwestycji ma być wykorzystany do dalszego budowania narzędzia do równoważenia obciążenia ruchu opartego na chmurze SMART, które zostanie uruchomione w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jest to pierwsza inwestycja Finch Capital w Polsce.

Doradztwo Kancelarii obejmowało w szczególności przygotowanie dokumentacji transakcyjnej i technicznej, prowadzenie negocjacji oraz wsparcie przy zamknięciu transakcji. Transakcję nadzorowała Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny. W projekt zaangażowani byli Michał Bochowicz, adwokat, managing associate Weronika Zdeb, aplikantka adwokacka, associate.

PerfOps, polska firma programistyczna zajmująca się wczesnym etapem dostarczania rozwiązań analitycznych dla firm z branży infrastruktury internetowej, m.in. poprzez opracowanie kompleksowej platformy analitycznej monitorującej rozproszone aplikacje sieciowe i dostarczającej wysokiej jakości dane wykorzystywane do analizy konkurencji diagnozowania problemów i identyfikowania wąskich gardeł w sieci.

Finch Capital, fundusz typu venture capital, która inwestuje w innowacyjne firmy z branży technologii finansowych w Europie i Azji Południowo-Wschodniej. Finch Capital jest znaczącym inwestorem mniejszościowym, skupiającym się na wczesnym etapie finansowania usług finansowych i technologii finansowych (fintech).