Kancelaria GESSEL doradzała fińskiej spółce Etteplan Oyj przy nabyciu Skyrise.Tech

21.06.2021 Aktualności

Prawnicy Kancelarii GESSEL doradzali fińskiej spółce publicznej Etteplan Oyj w ostatniej akwizycji. W ramach transakcji Etteplan nabył 100% akcji spółki softwar’owej Skyrise.Tech.

Dzięki tej transakcji firma znacząco zwiększy możliwości i konkurencyjność w biznesie chmurowym i aplikacyjnym w Polsce i na świecie.

Doradztwo Kancelarii GESSEL obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym m.in. uzgodnienie listu intencyjnego, analizę due diligence, negocjacje i przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, a także przeprowadzenie zamknięcia transakcji.

Projekt prowadził Krzysztof Jasiński, managing associate, radca prawny, przy wsparciu dr. Bartłomieja Woźniaka, managing associate, adwokata. W transakcji uczestniczyły także prawniczki: Magdalena Mirkowska i Edyta Mastalerek.

Due diligence przeprowadził zespół pod nadzorem Karoliny Krzal-Kwiatkowskiej, managing associate, adwokata, składający się z: Agnieszki Nowackiej, starszego prawnika, radcy prawnego oraz prawniczek: Aleksandry Głuszek, Magdaleny Mirkowskiej i Karoliny Sobóli.

Całość prac nadzorował Marcin Macieszczak, partner zarządzający, radca prawny.

Skyrise.Tech powstała w 2008 roku, Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania. Współpracuje głównie z klientami z branży logistycznej, mobilności i opieki zdrowotnej. W 2020 roku jej przychody wyniosły około 3,5 miliona euro. Spółka zatrudnia blisko 80 specjalistów ds. oprogramowania.

Firma Etteplan dostarcza usługi inżynieryjne, systemy wbudowane, usługi z zakresu Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things, IoT) oraz rozwiązania w zakresie dokumentacji technicznej, na rzecz wiodących w świecie przedsiębiorstw. W 2020 r. obroty firmy Etteplan wyniosły 260 mln EUR. Przedsiębiorstwo działa w Finlandii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Polsce, Danii i Chinach. Firma Etteplan jest notowana na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!