Kancelaria GESSEL doradzała funduszowi AVALLON w transakcji sprzedaży Velvet Care

02.03.2018 Aktualności

VLET Holdings S. à r.l., spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., podpisała z funduszem AVALLON umowę nabycia większościowego pakietu udziałów spółki Velvet Care sp. z o.o.

Kancelaria GESSEL zapewniła kompleksową obsługę prawną procesu sprzedaży Velvet Care, m.in. przygotowując dokumentację prawną transakcji oraz reprezentując sprzedających w jej negocjacjach.  

Kancelaria GESSEL była zaangażowana w inwestycję funduszu AVALLON od samego jej początku – świadcząc w 2013 roku kompleksową pomoc prawną przy wykupie menedżerskim spółki od koncernu Kimberly-Clark, doradzając następnie przy podejmowanych przez Velvet działaniach strategicznych, a obecnie pełniąc rolę doradcy transakcyjnego na potrzeby wyjścia funduszu z inwestycji.

Velvet Care to polska firma, będąca jednym z wiodących producentów celulozowych produktów higienicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma Velvet Care powstała w sierpniu 2013 r., ale jej korzenie sięgają aż do 1897 r., kiedy powstała Papiernia w Kluczach k. Olkusza (gdzie od 120 lat znajduje się główny zakład produkcyjny spółki). W 2013 r. AVALLON nabył Velvet Care ze wsparciem menedżerów spółki od koncernu Kimberly-Clark. Od momentu zakupu firma podwoiła sprzedaż oraz znacząco zwiększyła zyski.

Abris Capital Partners jest czołową, niezależną firmą zarządzającą funduszami private equity skupiającą się na możliwościach, jakie dają przedsiębiorstwa średniej wielkości w głównych państwach Europy Środkowej i Wschodniej.

AVALLON (www.avallon.pl) jest niezależną polską firmą zarządzającą funduszami private equity. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji transakcji we współpracy z menedżerami (MBO). Od 2001 roku AVALLON uczestniczył w około 100 transakcjach MBO i jest uważany za pioniera w tej dziedzinie w Polsce. Partnerzy firmy działają na rynku inwestycji kapitałowych od 1993 roku. AVALLON MBO FUND II to drugi fundusz AVALLON o wartości 109 milionów euro. Fundusz inwestuje w różnych branżach, ale zawsze z dobrymi zespołami menedżerskimi lub założycielami firm. AVALLON jest jednym z najaktywniejszych funduszy w Polsce.

„Możliwość udziału w transakcji wyjścia AVALLON z inwestycji w Velvet Care była dla naszej kancelarii tym większą satysfakcją, że mieliśmy możliwość uczestniczyć w niej od samego początku. Doradzaliśmy zarówno przy wykupie menedżerskim spółki od koncernu Kimberly-Clark jak i następnie przy kluczowych działaniach strategicznych spółki. Tym większą radością jest dla nas jej niewątpliwy sukces – od momentu zakupu przez AVALLON firma m.in. podwoiła sprzedaż oraz znacząco zwiększyła zyski. Doświadczenia wyniesione z wieloletniej współpracy z naszym Klientem pozwoliły nam na efektywną realizację prac prawnych w ramach procesu. Jest to dla nas dowód, że pomiędzy Klientem a profesjonalnym doradcą transakcyjnym może wytworzyć się silna więź pozwalająca na osiąganie wspólnych sukcesów w dłuższej perspektywie”Maciej Kożuchowski, radca prawny, wspólnik kierujący pracami zespołu GESSEL w ramach projektu.

Członkami zespołu byli Małgorzata Wilczyńska, adwokat Katarzyna Olszak, aplikantka radcowska, Karolina Krzal, adwokat oraz Bartłomiej Woźniak, adwokat.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

20.03.2023

Doradzaliśmy Urteste S.A. przy ofercie publicznej akcji nowej emisji oraz zmianie rynku notowań z rynku ASO NewConnect na rynek regulowany GPW

Pełniliśmy funkcję doradcy prawnego spółki Urteste S.A. w związku z ofertą publiczną akcji nowej emisji oraz zmianą rynku notowań z rynku ASO NewConnect na rynek regulow...

Aktualności
Doradzaliśmy Urteste S.A. przy ofercie publicznej akcji nowej emisji oraz zmianie rynku notowań z rynku ASO NewConnect na rynek regulowany GPW

17.03.2023

Zostaliśmy wyróżnieni w rankingu Chambers Europe 2023!

Chambers and Partners ogłosił wyniki rankingu Europe 2022. W tym roku nasz zespół umocnił swoją pozycję w Band 1 w kategorii Corporate/M&A: Mid-Market! Oprócz tego ...

Aktualności
Zostaliśmy wyróżnieni w rankingu Chambers Europe 2023!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!