Kancelaria GESSEL doradzała funduszowi AVALLON w inwestycji w Clovin S.A.

16.01.2020 Aktualności

Kancelaria GESSEL doradzała funduszowi AVALLON przy realizacji transakcji nabycia większościowego pakietu akcji Clovin S.A.

Realizacja zawartej umowy inwestycyjnej umożliwi rozszerzenie portfela innowacyjnych i ekologicznych produktów, a także kontynuację intensywnego programu inwestycyjnego rozpoczętego przez Spółkę oraz umocnienie pozycji na rynku krajowym i w eksporcie. Poza wzrostem organicznym planowane są także akwizycje w segmencie środków czystości. Wspólnym celem akcjonariuszy jest maksymalne wykorzystanie potencjału spółki.

Doradztwo Kancelarii GESSEL miało kompleksowy charakter i obejmowało wsparcie na wszystkich etapach transakcji, w tym przeprowadzenie prawnego badania due diligence, przygotowanie wniosku do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wsparcie w negocjacjach dokumentacji transakcyjnej oraz przeprowadzeniu zamknięcia.

AVALLON jest niezależną polską firmą zarządzającą funduszami private equity. Jest pionierem rynku wykupów menedżerskich w Polsce – od 2001 roku AVALLON MBO uczestniczył w ponad 100 transakcjach typu MBO (Fundusze Avallon MBO są pierwszymi takimi podmiotami w Europie Środkowo-Wschodniej).

Grupa Clovin S.A. (www.clovin.com.pl) to producent profesjonalnych i konsumenckich proszków do prania oraz środków czystości, obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Początkowo spółka koncentrowała się na produkcji profesjonalnych proszków w segmencie przemysłowym (m in. hotele, szpitale). Stopniowo zaczęto wprowadzać środki czystości dla konsumentów do użytku domowego (B2C), które dziś stanowią zdecydowaną większość przychodów spółki (w 2011 przychody wyniosły 111 mln PLN). Obecnie spółka ma oddziały w Niemczech i na Litwie oraz zakład produkcyjny na Ukrainie, a produkty marki Clovin stosowane są w ponad 25 krajach na 5 kontynentach.

Zespołem Kancelarii GESSEL kierował Maciej Kożuchowski, wspólnik, radca prawny. W transakcję zaangażowani byli również: Bartłomiej Woźniak, starszy prawnik, adwokat; Karolina Krzal-Kwiatkowska, starszy prawnik, adwokat, Michał Trociuk, starszy prawnik, adwokat, Marta Grabiec, starszy prawnik, adwokat, Anna Haciuk, prawnik oraz Christian Schmidt, wspólnik, adwokat niemiecki i Bernadeta Kasztelan-Świetlik, wspólnik, radca prawny.

„Cieszymy się, że mieliśmy możliwość doradzać AVALLON w kolejnym projekcie, tym razem dotyczącym inwestycji Funduszu w grupę Clovin S.A. – producenta profesjonalnych i konsumenckich proszków do prania i środków czystości. Doświadczenia wyniesione z wieloletniej współpracy z naszym Klientem pozwoliły nam na efektywną realizację prac prawnych w ramach projektu.” 

Maciej Kożuchowski
wspólnik, radca prawny

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!