Kancelaria GESSEL doradzała funduszowi Black Forest, którego właścicielem jest Michał Sołowow, przy inwestycji w spółkę ExploRNA

23.12.2020 Aktualności

ExploRNA to unikalna firma, która zajmuje się technologią mRNA, bazą najnowszych szczepionek na COVID-19. ExploRNA to tzw. spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, czyli firma wydzielona z placówki naukowej, aby skomercjalizować swoją technologię. Szczepionki opracowane choćby przez Pfizer/BioNTech czy Modernę, powstają właśnie w oparciu o modyfikacje mRNA.

Inwestycja funduszu Black Forest w spółkę ExploRNA, to szansa dla polskiej spółki biotechnologicznej w komercjalizacji jej projektów.

„Do inwestycji w ExploRNA przekonało mnie dwóch wybitnych naukowców prof. Jacek Jemielity oraz prof. Jakub Gołąb. Oczywiście badania nad mRNA są prowadzone na całym świecie i to jest konkurencyjny rynek. My w ExploRNA mamy bardzo dobrą pozycję startową, doskonały zespół, historycznie ugruntowaną wiedzę, i wydaje się, że przewagę czasową w badaniach. Nasze wejście kapitałowe do ExploRNA ma pomóc w zdyskontowaniu tej wiedzy i wprowadzeniu tego projektu badawczego na zupełnie inny poziom.”

Michał Sołowow

Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksowe usługi doradcze na rzecz funduszu inwestycyjnego Black Forest. Doradztwo obejmowało negocjacje oraz wszystkie prawne aspekty transakcji, w tym doradztwo przy przygotowaniu struktury transakcji, przeprowadzeniu prawnego due diligence spółki, dokumentów transakcyjnych i korporacyjnych oraz finalizację transakcji.

Transakcję nadzorował Maciej Kożuchowski, wspólnik, radca prawny. Prace transakcyjne prowadził Piotr Rysiak, starszy prawnik, adwokat. W doradztwo prawne w związku z transakcją zaangażowane były także m.in. Karolina Krzal-Kwiatkowska, starszy prawnik, adwokat oraz Marta Grabiec, starszy prawnik, adwokat.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!