Kancelaria GESSEL doradzała funduszowi Black Forest w inwestycji w spółkę Tikrow

06.11.2019 Aktualności

Mieliśmy przyjemność doradzać funduszowi inwestycyjnemu Michała Sołowowa Black Forest w inwestycji w spółkę Tikrow.

Tikrow to agencja pracy tymczasowej prowadząca platformę typu marketplace, pośredniczącą między firmami poszukującymi elastycznych form zatrudnienia a osobami gotowymi pracować w systemie „na godziny”. Firma powstała pod koniec 2017 roku. Idea platformy jest prosta – użytkownik otrzymuje dostęp do giełdy ofert pracy zgłaszanych przez zarejestrowane firmy. Pracownik może przyjąć zlecenie gdy ma czas i potrzebuje pieniędzy. Po wykonaniu zadania od razu otrzymuje wynagrodzenie przelewem na wskazane konto. Jest to rozwiązanie skierowane w szczególności do branży detalicznej, gastronomii, promocji, hotelarstwie.

Inwestycja funduszu Black Forest daje spółce Tikrow możliwość szybszego rozwijania technologii przy równoległym rozwijaniu działu sprzedaży i marketingu. Pozwoli to Tikrow na zwiększenie skali działania, a w niedalekiej przyszłości także ekspansję zagraniczną.

Doradztwo GESSEL obejmowało kompleksową obsługę prawną, w tym przygotowanie i negocjacje umowy inwestycyjnej, dokumentów korporacyjnych i technicznych oraz finalizację transakcji.

Zespołem Kancelarii GESSEL kierował Maciej Kożuchowski, wspólnik, radca prawny a prace transakcyjne prowadził Michał Trociuk, starszy prawnik, adwokat. W transakcję zaangażowani byli również Karolina Krzal-Kwiatkowska, starszy prawnik, adwokat, Anna Haciuk, prawnik, Adam Kraszewski, managing associate, radca prawny, Marta Grabiec, starszy prawnik, adwokat, Inarda Bielińska, of counsel, radca prawny oraz Bartosz Kolarz, prawnik.

„Cieszę się, że mieliśmy zaszczyt doradzać w inwestycji funduszu Black Forest w spółkę Tikrow – dziękujemy Funduszowi za okazane nam zaufanie i możliwość udziału w tej transakcji. Tikrow to przykład innowacyjnego modelu biznesowego, wpisującego się w globalny trend tzw. ekonomii współdzielenia. Nasza wiedza i doświadczenie były bardzo przydatne i pozwoliły nam ukończyć projekt z sukcesem. ”

Maciej Kożuchowski

wspólnik, radca prawny

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!