Kancelaria GESSEL miała przyjemność doradzać funduszowi PE EMSA Capital w transakcji wyjścia ze spółki Famed Żywiec.

Kancelaria GESSEL doradzała EMSA Capital w transakcji sprzedaży 100% udziałów w spółce Famed Żywiec na rzecz jednego z największych czeskich funduszy – BHM Group. Doradzaliśmy sprzedawcy na każdym etapie transakcji, w tym w toku negocjacji umowy sprzedaży, warranty deed, zaaranżowania ubezpieczenia oraz spełniania warunków zawieszających.

Transakcję prowadził Krzysztof Jasiński, managing associate, przy wsparciu Marcina Walczaka, associate oraz Magdaleny Mirkowskiej, associate. Za podatkowe aspekty transakcji odpowiadała Dominika Ramirez-Wołkiewicz, partner.

EMSA Capital jest firmą private equity inwestującą w przedsiębiorstwa w fazie restrukturyzacji i w sytuacjach szczególnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Inwestycje portfelowe obejmują zarówno spółki osiągające dobre wyniki, jak i te, które doświadczają większych wyzwań.

Grupa BHM to firma private equity założona i należąca w większości do Tomáša Krseka. Celem grupy BHM jest bycie silnym partnerem dla firm, które chcą rozwijać własne know-how i wnosić wysoką wartość dodaną dla interesariuszy.

FAMED Żywiec to polski producent sprzętu medycznego koncentrujący się na wysokiej jakości stołach operacyjnych i łóżkach szpitalnych z ponad 75-letnią tradycją. Famed znany jest z jakości i trwałości produktów i działa globalnie.