Kancelaria GESSEL doradzała funduszowi zarządzanemu przez Enterprise Investors, w procesie wyjścia przez Systexan SARL z inwestycji w akcje X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A., w tym przy przeprowadzeniu oferty publicznej w formie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) o wartości 111,2 mln zł. Przedmiotem transakcji była sprzedaż wszystkich akcji posiadanych w XTB tj. ponad 22 mln akcji.

Transakcję nadzorował i prowadził Krzysztof Marczuk, wspólnik, radca prawny razem z Magdaleną Szeplik, managing associate, adwokat.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma działa od 1990 roku i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 miliarda euro. Fundusze te zainwestowały prawie 2 miliardy EUR w 143 firmy z różnych sektorów. Fundusze te zakończyły inwestycje w 128 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 3,9 miliarda EUR.

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. to najdłużej działający na rynku polskim broker forex, mający swoją siedzibę w Warszawie.
Powstał w roku 2002, pod nazwą X-Trade Brokers, a w 2004 roku nazwa została zmieniona na XTB. Jest obecny w 17 krajach (takich jak na przykład Włochy, Cypr, Belize, Wielka Brytania, Słowacja, Chiny), a od 2016 roku jest notowany na GPW. Broker jest regulowany przez KNF, FCA, BaFin oraz CMB.