Kancelaria GESSEL doradzała funduszowi zarządzanemu przez Enterprise Investors w procesie wyjścia z inwestycji w X-Trade Brokers DM S.A.

07.05.2020 Aktualności

Kancelaria GESSEL doradzała funduszowi zarządzanemu przez Enterprise Investors, w procesie wyjścia przez Systexan SARL z inwestycji w akcje X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A., w tym przy przeprowadzeniu oferty publicznej w formie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) o wartości 111,2 mln zł. Przedmiotem transakcji była sprzedaż wszystkich akcji posiadanych w XTB tj. ponad 22 mln akcji.

Transakcję nadzorował i prowadził Krzysztof Marczuk, wspólnik, radca prawny razem z Magdaleną Szeplik, managing associate, adwokat.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma działa od 1990 roku i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 miliarda euro. Fundusze te zainwestowały prawie 2 miliardy EUR w 143 firmy z różnych sektorów. Fundusze te zakończyły inwestycje w 128 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 3,9 miliarda EUR.

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. to najdłużej działający na rynku polskim broker forex, mający swoją siedzibę w Warszawie.
Powstał w roku 2002, pod nazwą X-Trade Brokers, a w 2004 roku nazwa została zmieniona na XTB. Jest obecny w 17 krajach (takich jak na przykład Włochy, Cypr, Belize, Wielka Brytania, Słowacja, Chiny), a od 2016 roku jest notowany na GPW. Broker jest regulowany przez KNF, FCA, BaFin oraz CMB.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

20.03.2023

Doradzaliśmy Urteste S.A. przy ofercie publicznej akcji nowej emisji oraz zmianie rynku notowań z rynku ASO NewConnect na rynek regulowany GPW

Pełniliśmy funkcję doradcy prawnego spółki Urteste S.A. w związku z ofertą publiczną akcji nowej emisji oraz zmianą rynku notowań z rynku ASO NewConnect na rynek regulow...

Aktualności
Doradzaliśmy Urteste S.A. przy ofercie publicznej akcji nowej emisji oraz zmianie rynku notowań z rynku ASO NewConnect na rynek regulowany GPW

17.03.2023

Zostaliśmy wyróżnieni w rankingu Chambers Europe 2023!

Chambers and Partners ogłosił wyniki rankingu Europe 2022. W tym roku nasz zespół umocnił swoją pozycję w Band 1 w kategorii Corporate/M&A: Mid-Market! Oprócz tego ...

Aktualności
Zostaliśmy wyróżnieni w rankingu Chambers Europe 2023!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!