Kancelaria GESSEL doradzała Grupie LUX MED, która jest liderem rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce, w zakupie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej REMEDIUM Sp. z o.o. w Nowym Sączu.

Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na każdym etapie transakcji, zaczynając od analizy due dilligence, poprzez przygotowanie pełnej dokumentacji transakcji i doradztwa w czasie realizacji inwestycji, na zamknięciu transakcji kończąc. Pracami nad projektem kierował Michał Boryczka, managing associate, radca prawny. Wspierali go Mykoła Zembra, starszy prawnik, adwokat oraz prawnicy Erazm Dutkiewicz oraz Piotr Tracz.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową LUX MED. Grupa konsekwentnie realizuje plan rozbudowy sieci centrów medycznych – zakup placówki Remedium jest jego kolejnym etapem. 

NZOZ "Remedium" Sp. z o.o. – Centrum medyczne istnieje w Nowym Sączu od 2000 r. i jest jednym z wiodących świadczeniodawców na lokalnym rynku usług ochrony zdrowia. Placówka oferuje konsultacje lekarskie w wielu specjalizacjach, oferując świadczenia zdrowotne zarówno komercyjnie, jak i w ramach kontraktu z NFZ.