Kancelaria GESSEL doradzała Grupie LUX MED w transakcji nabycia szpitala św. Elżbiety

28.09.2020 Aktualności

Kancelaria GESSEL miała przyjemność doradzać Grupie LUX MED w kolejnej, dziesiątej już transakcji M&A. Na mocy zawartej umowy do Grupy LUX MED dołącza wielospecjalistyczny szpital św. Elżbiety zlokalizowany na warszawskim Mokotowie. Jest to kolejny etap dynamicznego rozwoju Grupy LUX MED.

Doradztwo Kancelarii miało kompleksowy charakter i objęło analizę due diligence, prace nad dokumentacją transakcyjną i doradztwo w czasie realizacji inwestycji oraz zamknięcia transakcji. Pracami nad projektem kierował Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający Kancelarii GESSEL a trzon multidyscyplinarnego zespołu Kancelarii GESSEL stanowili Michał Boryczka, managing associate oraz Erazm Dutkiewicz, prawnik.

Wielospecjalistyczny szpital św. Elżbiety działa na rynku usług medycznych od blisko 90 lat. W ramach placówki działa 6 nowoczesnych ośrodków leczniczo-edukacyjnych, 14 oddziałów szpitalnych oraz ponad 20 specjalistycznych poradni, w których pracuje zespół liczący blisko 230 osób (w tym 110 lekarzy). Szpital zajmuje powierzchnię blisko 14 tys. m2 i jest wyposażony w nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!