Kancelaria GESSEL doradzała Mezzanine Management w częściowym exicie z inwestycji w grupę MBL

08.09.2020 Aktualności

Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną Mezzanine Management przy transakcji sprzedaży udziałów w Grupie MBL na rzecz INVL Baltic Sea Growth Fund – największego funduszu inwestycyjnego typu private equity w regionie bałtyckim.

Doradztwo Kancelarii GESSEL obejmowało przygotowanie dokumentacji sprzedaży udziałów, rozliczeniowej, zmiany części istniejącej dokumentacji, jak również koordynację doradców zagranicznych funduszu.

Transakcję prowadził Krzysztof Jasiński, starszy prawnik, radca prawny, a wspierała go Katarzyna Matyszewska, prawnik. Całość prac transakcyjnych nadzorowała Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny.

Kancelaria GESSEL wspierała Mezzanine Management także przy inwestycji w Grupę MBL [więcej informacji TUTAJ].

Grupa MBL specjalizuje się w produkcji wózków inwalidzkich, łóżek do opieki nad osobami starszymi oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Jej siedziba znajduje się w Danii, a zakłady produkcyjne w Polsce i Chinach.

Mezzanine Management to pionierska, niezależna firma doradztwa inwestycyjnego (doradza w zakresie inwestycji typu mezzanine i związanych z nimi inwestycji typu private equity), koncentrująca się na Europie Środkowej i Wschodniej (w szczególności na krajach, które pzystąpiły do UE w 2004 i 2007 roku).

INVL Baltic Sea Growth Fund to największy fundusz private equity w krajach bałtyckich (całkowita wartość transakcji przekracza 1,4 mld euro), którego głównym inwestorem jest Europejski Fundusz Inwestycyjny. Zarządzany jest przez INVL Asset Management, część grupy Invalda INVL.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!