Z wielką satysfakcją informujemy, że Kancelaria GESSEL wspierała OEX S.A. – czołowego polskiego dostawcę usług i technologii w obszarze sprzedaży i obsługi klienta, w inwestycji w spółkę iPOS S.A. Na mocy dokumentacji transakcji OEX S.A. obejmie akcje nowej emisji stanowiące większość w kapitale zakładowym iPOS S.A.

Była to kolejna transakcja, w której Kancelaria GESSEL miała przyjemność doradzać OEX S.A. (więcej informacji TUTAJ).

Doradztwo Kancelarii GESSEL obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym uzgodnienie term sheet’u, analizę due diligence, negocjacje i przygotowanie dokumentacji transakcyjnej.

Zespołem Kancelarii GESSEL pracującym nad projektem kierował Krzysztof Jasiński, starszy prawnik, radca prawny, ze wsparciem Pauliny Maciąg, prawnika. Due diligence przeprowadził zespół pod nadzorem Karoliny Krzal-Kwiatkowskiej, starszego prawnika, adwokata, składający się z: Marty Grabiec, starszego prawnika, adwokata, Pauliny Maciąg, prawnika, Karoliny Olszewskiej, prawnika oraz Iwony Gielo-Benzy, paralegal. Prace nadzorował Marcin Macieszczak, radca prawny, wspólnik zarządzający.

Grupa OEX  specjalizuje się w dostarczaniu usług i technologii w obszarze sprzedaży. Do grona klientów OEX należą wiodące polskie i zagraniczne marki z branży eCommerce, FMCG, telekomunikacyjnej i finansowej. OEX S.A. jest notowana na GPW od 2005 r.

IPOS jest twórcą pierwszego na rynku kasoterminala, łączącego funkcje urządzenia fiskalnego i terminala płatniczego. Kasoterminale iPOS są zintegrowane z autorską, chmurową platformą informatyczną do obsługi i analizy sprzedaży, zarządzania towarami oraz magazynem w modelu SaaS. Urządzenia spełniają wszystkie wymogi tzw. kas online, co potwierdza certyfikacja Głównego Urzędu Miar.