Kancelaria GESSEL doradzała OEX S.A. przy sprzedaży ArchiDoc S.A.

22.10.2019 Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że Kancelaria GESSEL doradzała OEX S.A. w transakcji sprzedaży spółki ArchiDoc S.A. na rzecz irlandzkiej firmy Offsite Archive Storage & Integrated Services (OASIS), należącej do funduszu private equity Montagu. Transakcja objęła 100% akcji ArchiDoc, a wstępna cena wyniosła 65 mln zł.

Kancelaria GESSEL wspierała OEX S.A. na wszystkich etapach transakcji, od uzgodnienia term sheet’u, poprzez przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej aż po zamknięcie i rozliczenie transakcji.

Zespołem GESSEL kierował Marcin Macieszczak, partner zarządzający, radca prawny a prace transakcyjne prowadził Krzysztof Jasiński, starszy prawnik, radca prawny. W transakcję zaangażowani byli również Weronika Zdeb, starszy prawnik, adwokat, Mateusz Bąk, prawnik oraz Michał Bochowicz, managing associate, adwokat.

„Cieszę się, że mieliśmy zaszczyt doradzać w transakcji sprzedaży ArchiDoc – dziękujemy Spółce OEX S.A. za okazane nam zaufanie. Transakcja, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć była wymagająca, zwłaszcza z uwagi na konieczność wyważenia interesów obu stron w kontekście przyszłych rozliczeń. Zdobywane latami wiedza i doświadczenie bardzo popłacają w takich przypadkach i ułatwiają znalezienie kompromisu.”

Marcin Macieszczak
wspólnik zarządzający, radca prawny

Grupa OEX  specjalizuje się w dostarczaniu usług i technologii w obszarze sprzedaży. Do grona klientów OEX należą wiodące polskie i zagraniczne marki z branży eCommerce, FMCG, telekomunikacyjnej i finansowej.
OEX S.A. jest notowana na GPW od 2005 r.

ArchiDoc S.A. jest spółką działającą w obszarze zarządzania dokumentami. Oferuje m.in. fizyczną i elektroniczną archiwizację dokumentów, digitalizację i skanowanie, usługi back-office oraz elektroniczny obieg dokumentów.

Offsite Archive Storage & Integrated Services (OASIS) jest wiodącą firmą z branży zarządzania danymi, działającą w Irlandii, Holandii, Belgii, Irladii Północnej i Wielkiej Brytanii. Firma oferuje innowacyjne rozwiązania i technologie do zarządzania informacjami, w bezpieczny i wydajny sposób. Obsługuje ponad 5000 firm.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

29.03.2023

Kilka faktów o fundacji rodzinnej

Fundacja rodzinna to osoba prawna założona w celu: gromadzenia mienia zarządzania mieniem w interesie beneficjentów spełniania świadczeń na rzecz beneficjentó...

Aktualności
Kilka faktów o fundacji rodzinnej

20.03.2023

Doradzaliśmy Urteste S.A. przy ofercie publicznej akcji nowej emisji oraz zmianie rynku notowań z rynku ASO NewConnect na rynek regulowany GPW

Pełniliśmy funkcję doradcy prawnego spółki Urteste S.A. w związku z ofertą publiczną akcji nowej emisji oraz zmianą rynku notowań z rynku ASO NewConnect na rynek regulow...

Aktualności
Doradzaliśmy Urteste S.A. przy ofercie publicznej akcji nowej emisji oraz zmianie rynku notowań z rynku ASO NewConnect na rynek regulowany GPW
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!