Z przyjemnością informujemy, że Kancelaria GESSEL doradzała OEX S.A. w transakcji sprzedaży spółki ArchiDoc S.A. na rzecz irlandzkiej firmy Offsite Archive Storage & Integrated Services (OASIS), należącej do funduszu private equity Montagu. Transakcja objęła 100% akcji ArchiDoc, a wstępna cena wyniosła 65 mln zł.

Kancelaria GESSEL wspierała OEX S.A. na wszystkich etapach transakcji, od uzgodnienia term sheet’u, poprzez przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej aż po zamknięcie i rozliczenie transakcji.

Zespołem GESSEL kierował Marcin Macieszczak, partner zarządzający, radca prawny a prace transakcyjne prowadził Krzysztof Jasiński, starszy prawnik, radca prawny. W transakcję zaangażowani byli również Weronika Zdeb, starszy prawnik, adwokat, Mateusz Bąk, prawnik oraz Michał Bochowicz, managing associate, adwokat.

„Cieszę się, że mieliśmy zaszczyt doradzać w transakcji sprzedaży ArchiDoc – dziękujemy Spółce OEX S.A. za okazane nam zaufanie. Transakcja, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć była wymagająca, zwłaszcza z uwagi na konieczność wyważenia interesów obu stron w kontekście przyszłych rozliczeń. Zdobywane latami wiedza i doświadczenie bardzo popłacają w takich przypadkach i ułatwiają znalezienie kompromisu.”

Marcin Macieszczak
wspólnik zarządzający, radca prawny

Grupa OEX  specjalizuje się w dostarczaniu usług i technologii w obszarze sprzedaży. Do grona klientów OEX należą wiodące polskie i zagraniczne marki z branży eCommerce, FMCG, telekomunikacyjnej i finansowej.
OEX S.A. jest notowana na GPW od 2005 r.

ArchiDoc S.A. jest spółką działającą w obszarze zarządzania dokumentami. Oferuje m.in. fizyczną i elektroniczną archiwizację dokumentów, digitalizację i skanowanie, usługi back-office oraz elektroniczny obieg dokumentów.

Offsite Archive Storage & Integrated Services (OASIS) jest wiodącą firmą z branży zarządzania danymi, działającą w Irlandii, Holandii, Belgii, Irladii Północnej i Wielkiej Brytanii. Firma oferuje innowacyjne rozwiązania i technologie do zarządzania informacjami, w bezpieczny i wydajny sposób. Obsługuje ponad 5000 firm.