Kancelaria GESSEL doradzała Polimex Mostostal S.A. w przejęciu Instal-Lublin S.A.

19.04.2021 Aktualności

Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksową pomoc prawną na rzecz Polimex Mostostal S.A. w transakcji nabycia 100% akcji spółki Instal-Lublin S.A., rozszerzając tym samym ofertę grupy kapitałowej o usługi z branży instalacyjnej.

Polimex-Mostostal nabył 100% akcji spółki od jej syndyka (syndyk masy upadłości PartnerBud w upadłości) za kwotę 1,22 mln złotych.

Doradztwo miało kompleksowy charakter i obejmowało każdy etap transakcji, w szczególności: due diligence,  prace nad dokumentacją transakcyjną, negocjacje oraz zamknięcie transakcji.

W prace transakcyjne zaangażowani byli głównie: Maciej Kożuchowski, partner, radca prawny oraz Karolina Krzal-Kwiatkowska, managing associate, adwokat.

Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska.

Instal-Lublin S.A. jest jedną z największych firm instalacyjnych w Polsce specjalizujących się w usługach związanych z realizacją prac w obiektach, takich jak hale przemysłowe, kompleksy mieszkaniowe, biurowe oraz użyteczności publicznej. Zakres usług obejmuje montaż instalacji grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, sanitarnych, technologicznych, jak również zewnętrzne sieci wodne, kanalizacyjne, cieplne i gazowe wraz z projektowaniem.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!