Kancelaria GESSEL doradzała Polimex Mostostal w procesie przejęcia kontroli nad Energomontaż – Północ Bełchatów

05.11.2019 Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że Kancelaria GESSEL miała okazję doradzać w skomplikowanym i długotrwałym procesie przejęcia przez naszego klienta – Polimex Mostostal, większościowego pakietu udziałów spółki  Energomontaż – Północ Bełchatów, specjalizującej się w projektowaniu, produkcji i montażu konstrukcji stalowych, urządzeń energetycznych oraz kompleksowym wykonawstwie obiektów przemysłowych.

Kancelaria GESSEL wspierała Polimex Mostostal na wszystkich etapach transakcji, od uzgodnienia term sheet’u, poprzez przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej aż po zamknięcie i rozliczenie transakcji. Transakcja wymagała również uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Polimex Mostostal – Grupa Kapitałowa to jedna z największych polskich firm inżynieryjno-budowlanych. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa przemysłowego. Przedsiębiorstwo realizuje specjalistyczne inwestycje w Polsce i za granicą dla branży energetycznej, petrochemicznej, gazowej oraz ochrony środowiska. Jest producentem i eksporterem konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zajmuje się cynkowaniem i malowaniem konstrukcji stalowych. 

Zespołem Kancelarii GESSEL kierował Maciej Kożuchowski, wspólnik, radca prawny a prace transakcyjne prowadził Michał Trociuk, starszy prawnik, adwokat. Prace związane z due diligence zaangażowani byli: Magdalena Szeplik, managing associate, adwokat, Michał Szutenbach, starszy prawnik, adwkokat, Urszula Śleszycka, prawnik oraz Bartosz Kolarz, prawnik. W transakcję zaangażowane były również Anna Haciuk, prawnik oraz Bernadeta Kasztelan-Świetlik, wspólnik, radca prawny i Karolina Krzal-Kwiatkowska, starszy prawnik, adwokat.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!