Kancelaria GESSEL doradzała Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych w inwestycji w Turcji

23.03.2020 Aktualności

Kancelaria GESSEL doradzała Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych S.A. (PBKM) przy transakcji nabycia 70% udziałów w nowo utworzonej spółce Famicord – Acibadem.

Cel inwestycji powstał z wydzielonej części przedsiębiorstwa z Acıbadem Healthcare Group, do której została przeniesiona działalność w zakresie pobierania, przetwarzania, badania oraz przechowywania krwi pępowinowej.

Doradztwo Kancelarii miało kompleksowy charakter i uwzględniało prace nad dokumentacją transakcyjną i doradztwo w czasie realizacji inwestycji oraz zamknięcie transakcji. Transakcję poprowadził Maciej Kożuchowski, wspólnik, radca prawny współpracując m.in. z Piotrem Rysiakiem, starszym prawnikiem, adwokatem.

Polski Bank Komórek Macierzystych jest największym bankiem komórek macierzystych w Polsce, który przewodzi międzynarodowej Grupie FamiCord  zarządzającej bankami komórek macierzystych zlokalizowanymi w Europie i Turcji. Głównym obszarem działalności PBKM jest pozyskiwanie, przetwarzanie i długotrwałe przechowywanie komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie rodziców (bankowanie rodzinne).

Acıbadem Health Group powstała w 1991 roku jest wiodącą prywatną instytucją ochrony zdrowia w Turcji. W ramach Grupy działa 21 szpitali i 13 przychodni zlokalizowanych w czterech państwach, w których zatrudnionych jest prawie 22 500 pracowników, w tym 4 000 lekarzy i 4 200 pielęgniarek. Od 2003 roku w ramach struktury Grupy działa bank komórek macierzystych – Acıbadem Labcell Umbilical Cord Blood Bank, w którym przechowywana jest krew pępowinowa pobierana niemal wyłącznie w szpitalach Acıbadem Hospitals Group.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!