Kancelaria GESSEL doradzała Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych w kolejnej transakcji

12.02.2021 Aktualności

Kancelaria GESSEL doradzała Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych S.A. (PBKM) przy transakcji nabycia pakietu mniejszościowego w dwóch spółkach prowadzących banki komórek macierzystych w Czechach (Rodinná banka perinatálních a mesenchymálních buněk s.r.o. z siedzibą w Ostrawie)  i na Słowacji (Rodinná banka perinatálnych a mezenchymálnych buniek s.r.o. z siedzibą w Bratysławie).

Wraz z zawarciem umowy sprzedaży udziałów zwarta została umowa inwestycyjna, która reguluje zasady inwestycji PBKM w czeską i słowacką spółkę, w tym możliwość rozszerzenia inwestycji PBKM w drodze nabycia pozostałych udziałów w spółkach.

Doradztwo Kancelarii miało kompleksowy charakter na wszystkich etapach transakcji i uwzględniało w szczególności prace nad dokumentacją transakcyjną oraz koordynację prac czeskich i słowackich doradców prawnych PBKM. Transakcję poprowadził  dr Bartłomiej Woźniak, managing associate, adwokat wraz z  Dianą Strzałkowską, prawnikiem. Całość prac nadzorował Maciej Kożuchowski, partner, radca prawny.

Polski Bank Komórek Macierzystych, przewodzący międzynarodowej grupie FamiCord, jest największym bankiem komórek macierzystych w Polsce i Europie. Głównym obszarem działalności PBKM jest pozyskiwanie, przetwarzanie i długotrwałe przechowywanie komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie rodziców (bankowanie rodzinne).

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!