Kancelaria GESSEL doradzała BNS Capital przy sprzedaży 70% udziałów Hymon Fotowoltaika na rzecz Griffin Capital Partners oraz Kajima Partnerships Europe

Transakcje nadzorował i prowadził Michał Bochowicz, partner, we współpracy z Rafałem Smolikiem, associate, Marią Kozłowską, associate oraz Julią Gardecką, junior associate z działu M&A. W zakresie konsultacji zgłoszenia zamiaru koncentracji do Prezesa Urzędu Ochrony i Konkurencji wsparcia udzieliła Bernadeta Kasztelan-Świetlik, partner i Karolina Olszewska, associate.

Nasz zakres usług obejmował opracowanie kluczowej dokumentacji transakcyjnej, negocjacje oraz wsparcie przy zgłoszeniu zamiaru koncentracji.

Hymon Fotowoltaika jest wiodącym wykonawcą instalacji fotowoltaicznych i instalacji pomp ciepła na rzecz klientów indywidualnych oraz biznesowych w Polsce. Spółka jest również dystrybutorem (w tym także wyłącznym partnerem w Polsce) komponentów elektrowni fotowoltaicznych oraz pomp ciepła wiodących światowych producentów. Hymon Fotowoltaika posiada ponad 100 własnych ekip monterskich, które umożliwiają realizację ponad 1300 instalacji fotowoltaicznych / pomp ciepła miesięcznie.

Griffin Capital Partners to największy prywatny, a także najbardziej dynamiczny oraz innowacyjny inwestor oraz firma zarządzająca aktywami na rynku private equity i nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma jest prekursorem wielu innowacyjnych koncepcji i formatów, które wprowadziła na rynek. Strategia firmy polega na tworzeniu od podstaw platform inwestycyjnych lub przejmowaniu i rozwijaniu istniejących firm, aby stały liderami na swoim rynku. Griffin osiąga to poprzez wdrażanie odpowiednich strategii i silnych zespołów zarządzających, co pomaga w budowaniu wartość platform poprzez wzrost organiczny. Griffin inwestuje zarówno w imieniu swoich właścicieli, jak i renomowanych międzynarodowych inwestorów. Wartość aktywów brutto zarządzanych przez Griffin Capital Partners w ramach szesnastu aktywnie i trzech pasywnie zarządzanych platform przekracza 8 mld euro, a łączny zainwestowany kapitał wynosi ponad 3,5 mld euro.

Kajima Partnerships Europe jest paneuropejską spółką inwestycyjno-deweloperską zajmującą się inwestycjami i rozwojem nieruchomości w Europie oraz spółką zależną Kajima Corporation, jednym z czołowych wykonawców inwestycji budowlanych na świecie, działającym nieprzerwanie od 1840r. Grupa Kajima prowadzi globalną działalność, z głównym oddziałem zlokalizowanym w Tokio. Zatrudnienie wynosi ponad 16 tys. pracowników.