Kancelaria GESSEL doradzała przy transakcji nabycia Bezgluten przez koncern Bounty Brands

20.11.2017 Aktualności

Kancelaria GESSEL doradzała przy transakcji nabycia polskiego producenta żywności bezglutenowej Bezgluten przez koncern Bounty Brands, należący do Coast2Coast z RPA.

Doradztwo Kancelarii GESSEL miało kompleksowy charakter i obejmowało w szczególności opracowanie struktury prawnej transakcji, przeprowadzenie prawnego due diligence, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, udział w negocjacjach oraz pomoc prawną przy realizacji uzgodnionych warunków zawieszających umowy. Kancelaria GESSEL uczestniczyła także w pozyskaniu finansowania dłużnego w związku z transakcją.

Bounty Brands Holdings Limited to firma działająca w branży FMCG, posiadająca w portfelu wiodące marki sprzedawane w ponad 40 krajach, której większościowym właścicielem jest fundusz private equity Coast2Coast.

„BEZGLUTEN” s.c.  jest producentem i dystrybutorem żywności bezglutenowej i niskofenyloalaninowej. Jest drugim co do wielkości graczem na polskim rynku produktów bezglutenowych. Do jej produktów należą m.in. wypieki (chleby, bułki, ciasta), makarony, mąki i mieszanki do wypieków w proszku, przekąski, płatki i różnorodne dania gotowe.

Transakcje prowadził zespół kierowany przez Macieja Kożuchowskiego, wspólnika Kancelarii GESSEL. W zespole bezpośrednio odpowiedzialnym za realizację transakcji działali Tomasz Maślak, radca prawny, Marta Grabiec, adwokat, Mykola Zembra, aplikant adwokacki. Zespołem odpowiedzialnym za prace związane z finansowaniem dłużnym kierowała Małgorzata Badowska, wspólnik Kancelarii GESSEL.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!