Kancelaria GESSEL doradzała przy transakcji nabycia polskiego producenta żywności bezglutenowej Bezgluten przez koncern Bounty Brands, należący do Coast2Coast z RPA.

Doradztwo Kancelarii GESSEL miało kompleksowy charakter i obejmowało w szczególności opracowanie struktury prawnej transakcji, przeprowadzenie prawnego due diligence, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, udział w negocjacjach oraz pomoc prawną przy realizacji uzgodnionych warunków zawieszających umowy. Kancelaria GESSEL uczestniczyła także w pozyskaniu finansowania dłużnego w związku z transakcją.

Bounty Brands Holdings Limited to firma działająca w branży FMCG, posiadająca w portfelu wiodące marki sprzedawane w ponad 40 krajach, której większościowym właścicielem jest fundusz private equity Coast2Coast.

"BEZGLUTEN" s.c.  jest producentem i dystrybutorem żywności bezglutenowej i niskofenyloalaninowej. Jest drugim co do wielkości graczem na polskim rynku produktów bezglutenowych. Do jej produktów należą m.in. wypieki (chleby, bułki, ciasta), makarony, mąki i mieszanki do wypieków w proszku, przekąski, płatki i różnorodne dania gotowe.

Transakcje prowadził zespół kierowany przez Macieja Kożuchowskiego, wspólnika Kancelarii GESSEL. W zespole bezpośrednio odpowiedzialnym za realizację transakcji działali Tomasz Maślak, radca prawny, Marta Grabiec, adwokat, Mykola Zembra, aplikant adwokacki. Zespołem odpowiedzialnym za prace związane z finansowaniem dłużnym kierowała Małgorzata Badowska, wspólnik Kancelarii GESSEL.