Prawnicy kancelarii GESSEL wspierali grupę Raya w kolejnej transakcji, w ramach której grupa zakupiła dodatkowy pakiet akcji w spółce Makarony Polskie S.A., notowanej na GPW. Inwestycja pozwoli grupie Raya na dalszy rozwój portfela inwestycyjnego w Polsce.

Doradztwo kancelarii GESSEL obejmowało m.in. przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, sporządzenie zgłoszenia inwestycji zagranicznej i reprezentowanie klienta w toku postepowania przed Prezesem UOKiK oraz wsparcie w zamknięciu transakcji.

Transakcję prowadził Karol Sokół, partner, adwokat wraz z prawnikami Dominikiem Kaszubą oraz Jędrzejem Besztakiem. Za wątki regulacyjne w zakresie rynku kapitałowego odpowiadał Michał Wieliński, starszy prawnik, radca prawny. Przy kwestiach związanych z ustawą o kontroli inwestycji doradzała Karolina Krzal-Kwiatkowska, managing associate, adwokat. Za zagadnienia podatkowe odpowiedzialni byli Inarda Bielińska, of counsel, radca prawny i Michał Brągiel, starszy prawnik, adwokat.

Raya Holding działa w obszarach technologii informatycznych, outsourcingu centrów danych, contact center, inteligentnych budynków, elektroniki użytkowej, żywności i napojów, transportu lądowego oraz płatności elektronicznych. Akcje Raya Holding są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Egipcie (EGX) od 2005 roku, a firma zatrudnia ponad 11 000 wykwalifikowanych pracowników, którzy obsługują szeroką międzynarodową bazę klientów z biur w Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Polsce i Nigerii.

Makarony Polskie S.A. to jeden z największych i najdynamiczniej rozwijających się producentów makaronów w Polsce. W swojej ofercie posiada makarony w różnorodnych formach oraz odpowiadające trendom zdrowej żywności. Produkty spółki można znaleźć w największych sieciach handlowych i hipermarketach w Polsce.