Kancelaria GESSEL doradzała SonarHome przy pozyskiwaniu finansowania w formule venture debt

22.10.2019 Aktualności

Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksową obsługę prawną na rzecz startupu SonarHome oraz jego Założycieli przy pozyskaniu finansowania w formule venture debt. Pozyskane środki pomogą w rozwoju działalności operacyjnej spółki w modelu iBuyingu.

Zespołem GESSEL kierował Michał Bochowicz, managing associate, adwokat.  W transakcję zaangażowane były również Julia Trzmielewska, prawnik oraz Katarzyna Matyszewska, prawnik. Transakcję nadzorowała Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny.

SonarHome (sonarhome.pl) polski startup założony przez Mateusza Romanowskiego (twórcę i byłego CEO Allani), który jako pierwszy umożliwia właścicielom mieszkań ich sprzedaż, w modelu iBuyingu. SonarHome sam kupuje nieruchomość, bezpośrednio od osób indywidualnych lub poprzez agentów, oferując cenę opartą o jej rynkową wartość, i od razu wypłaca sprzedającemu należność. Takie mieszkanie jest następnie sprzedawane dalej – na wolnym rynku lub bezpośrednio do inwestorów instytucjonalnych.
SonarHome wykorzystuje do określania wartości mieszkań zaawansowane algorytmy oparte o machine learning, które bazują na danych z ponad 50 tysięcy transakcji i setek tysięcy ofert, analizowanych od blisko 3 lat. Startup oferuje też właścicielom każdego mieszkania bezpłatne narzędzie umożliwiające oszacowanie jego ceny.

„Sprzedaż mieszkania to ważna i trudna decyzja. Sam proces jest jednak długotrwały i męczący, a klienci często nie wiedzą, ile ich mieszkania są warte. Chcemy zmienić tę sytuację, dlatego zaczęliśmy od bezpłatnego narzędzia do wyceny nieruchomości, a od kilku miesięcy oferujemy nowy sposób na sprzedaż mieszkania w formie iBuyingu. Nasi klienci doceniają dostarczane przez nas informacje o aktualnych cenach mieszkań, które pomagają im w podjęciu samodzielnej decyzji. Pozyskany kapitał będzie stale wykorzystywany do nabywania nieruchomości i pozwoli nam zaoferować usługi większej liczbie sprzedających mieszkania ”
– Mateusz Romanowski
założyciel SonarHome

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć SonarHome w pozyskaniu finansowania w kolejnej rundzie. SonarHome prezentuje bardzo innowacyjny model na polskim rynku, w którym łączy nowoczesną technologię z transakcjami na rynku nieruchomości. Nasza Kancelaria ma silne kompetencje w każdej z tych sfer, dlatego udało nam się skończyć projekt z sukcesem.”
– Michał Bochowicz
managing associate, adwokat

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!