Kancelaria GESSEL zapewniała całościową obsługę prawną transakcji nabycia przez Eco Classic udziałów spółki I am Poznań (poprzednia nazwa H.Cegielski - Fabryka Silników Agregatowych i Trakcyjnych) od spółki Sakr Holding – spółki z Libanu. Zamknięcie transakcji jest zwieńczeniem wielomiesięcznych negocjacji, w ramach których Kancelaria Gessel zapewniła wsparcie prawne.

Nabycie Spółki przez Eco Classic znacząco zwiększy bank ziemi należący do grupy Eco oraz umożliwi wejście na atrakcyjny rynek nieruchomości mieszkaniowych i usługowych w Poznaniu. Spółka zamierza zrealizować przedsięwzięcie deweloperskie w postaci budowy osiedla w Poznaniu.

Doradztwo Kancelarii obejmowało całościowe wsparcie Eco Classic na wszystkich etapach przeprowadzonej transakcji, w tym szczególności: strukturyzację transakcji, doradztwo w negocjacjach i przygotowaniu kompleksowej dokumentacji transakcyjnej,  doradztwo w sprawach z zakresu aspektów regulacyjnych oraz doradztwo w sprawach z zakresu prawa antymonopolowego.

Projekt prowadzony był przez Karola Sokoła, partnera, i Dominika Kaszubę, prawnika. W zakresie regulacji prawnych dot nieruchomości transakcje wspierała Iwona Gielo-Benza. Za zagadnienia związane z prawem konkurencji odpowiedzialna była Karolina Krzal-Kwiatkowska, starszy prawnik, adwokat.

Eco Classic to nowoczesny, dynamiczny deweloper. W ofercie posiada nowe mieszkania, apartamenty oraz lokale usługowe na sprzedaż w Warszawie i Gdańsku. Doświadczenie Eco Classic zwiera bogatą gamę zrealizowanych inwestycji na terenie Warszawy oraz Trójmiasta. W ramach generalnego wykonawstwa i działalności deweloperskiej Grupa Eco Classic zrealizowała ponad 120 obiektów w kraju i za granicą, w tym 30 budynków z ponad 4200 lokali jako deweloper.