Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną dla spółki Simple S.A. i jej kluczowych akcjonariuszy przy zawarciu umowy inwestycyjnej dotyczącej sprzedaży akcji Spółki w ramach wezwania, które zostało ogłoszone przez Total Specific Solutions, podmiot z grupy Constellation Software Inc.

Doradztwo Kancelarii GESSEL obejmowało w szczególności wsparcie w procesie przygotowania i negocjacji dokumentacji transakcyjnej oraz doradztwo z zakresu prawa rynków kapitałowych.

Zamknięcie transakcji uzależnione jest od spełnienia się warunków zawieszających, w szczególności udzielenia przez UOKiK zgody na dokonanie koncentracji.

Projekt prowadzony był przez Karola Sokoła, managing associate, adwokata, oraz Michała Osowskiego, starszego prawnika, radcę prawnego, z udziałem Dominika Kaszuby, prawnika i Jędrzeja Besztaka, prawnika. Za zagadnienia związane z prawem rynków kapitałowych odpowiadała Julia Trzmielewska, starszy prawnik. Całość nadzorowała Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny.

Simple S.A. jest notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie firmą z branży IT z ponad 30-letnim doświadczeniem i bogatym portfolio innowacyjnych systemów informatycznych kompleksowo wspomagających zarządzanie, w szczególności do zarządzania personelem, kontroli finansów, optymalizacji produkcji, budżetowania czy rozliczania projektów.

Total Specific Solutions jest wiodącą grupą oprogramowania dla rynków wertykalnych w Europie, wchodzącą w skład Constellation Software Inc. (CSI), jednej z największych i najbardziej szanowanych firm software'owych w Ameryce Północnej, notowanej na kanadyjskiej giełdzie papierów wartościowych.