Kancelaria GESSEL doradzała Wirtualna Polska Media w transakcji nabycia AutoCentrum.pl

30.10.2019 Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że prawnicy Kancelarii GESSEL wspierali spółkę Wirtualna Polska Media (należącą do grupy kapitałowej Wirtualna Polska) w transakcji nabycia 100% akcji spółki AutoCentrum.pl od Grupy Oponeo.

AutoCentrum.pl jest firmą działającą w obszarze nowych mediów. Prowadzi m.in. motoryzacyjny portal internetowy AutoCentrum.pl, który został stworzony w oparciu o ideę „użytkownicy dla użytkowników”. Publikowane są w nim różnego rodzaju treści o tematyce motoryzacyjnej: wiadomości, opinie, testy (także w formie wideo) i ogłoszenia.

Grupa Oponeo funkcjonuje w branży e-commerce i zajmuje się sprzedażą detaliczną części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (głównie opon i felg) przez internet przy wykorzystaniu polskich i zagranicznych witryn internetowych (w tym m.in. serwisu oponeo.pl) oraz narzędzi informatycznych wspomagających sprzedaż.

AutoCentrum.pl to kolejna inwestycja Wirtualnej Polski w segment motoryzacyjny (w grudniu 2018 roku WP nabyła większościowy pakiet akcji w spółce Superauto.pl – w tej transakcji również doradzała jej Kancelaria GESSEL).

Doradztwo Kancelarii GESSEL (podobnie jak w przypadku nabycia udziałów Superauto24.pl) obejmowało kompleksową obsługę prawną, w tym przeprowadzenie due diligence, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej i pomoc w udanym zamknięciu transakcji.

„Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc Wirtualną Polskę przy kolejnej inwestycji w segmencie motoryzacyjnym. Była to wymagająca transakcja pod względem dokumentacyjnym i negocjacyjnym, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z jej pozytywnego zakończenia”

– mówi Michał Bochowicz, managing associate, adwokat

Projekt prowadzili Michał Bochowicz, managing associate, adwokat i Weronika Zdeb, starszy prawnik, adwokat. W projekcie brali udział również Michał Boryczka, managing associate, radca prawny, Marta Grabiec, starszy prawnik, adwokat Piotr Tracz, prawnik oraz Mateusz Bąk, prawnik. Nad całością czuwała Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!