Z przyjemnością informujemy, że prawnicy Kancelarii GESSEL wspierali spółkę Wirtualna Polska Media (należącą do grupy kapitałowej Wirtualna Polska) w transakcji nabycia 100% akcji spółki AutoCentrum.pl od Grupy Oponeo.

AutoCentrum.pl jest firmą działającą w obszarze nowych mediów. Prowadzi m.in. motoryzacyjny portal internetowy AutoCentrum.pl, który został stworzony w oparciu o ideę "użytkownicy dla użytkowników". Publikowane są w nim różnego rodzaju treści o tematyce motoryzacyjnej: wiadomości, opinie, testy (także w formie wideo) i ogłoszenia.

Grupa Oponeo funkcjonuje w branży e-commerce i zajmuje się sprzedażą detaliczną części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (głównie opon i felg) przez internet przy wykorzystaniu polskich i zagranicznych witryn internetowych (w tym m.in. serwisu oponeo.pl) oraz narzędzi informatycznych wspomagających sprzedaż.

AutoCentrum.pl to kolejna inwestycja Wirtualnej Polski w segment motoryzacyjny (w grudniu 2018 roku WP nabyła większościowy pakiet akcji w spółce Superauto.pl – w tej transakcji również doradzała jej Kancelaria GESSEL).

Doradztwo Kancelarii GESSEL (podobnie jak w przypadku nabycia udziałów Superauto24.pl) obejmowało kompleksową obsługę prawną, w tym przeprowadzenie due diligence, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej i pomoc w udanym zamknięciu transakcji.

„Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc Wirtualną Polskę przy kolejnej inwestycji w segmencie motoryzacyjnym. Była to wymagająca transakcja pod względem dokumentacyjnym i negocjacyjnym, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z jej pozytywnego zakończenia”

- mówi Michał Bochowicz, managing associate, adwokat

Projekt prowadzili Michał Bochowicz, managing associate, adwokat i Weronika Zdeb, starszy prawnik, adwokat. W projekcie brali udział również Michał Boryczka, managing associate, radca prawny, Marta Grabiec, starszy prawnik, adwokat Piotr Tracz, prawnik oraz Mateusz Bąk, prawnik. Nad całością czuwała Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny.