Kancelaria GESSEL doradzała założycielom i większościowym wspólnikom spółki inFakt Sp. z o.o. w sprzedaży większościowego pakietu udziałów na rzecz Visma

04.01.2021 Aktualności

W ostatnich miesiącach 2020 roku Kancelaria GESSEL doradzała w transakcji wspólnikom i założycielom spółki inFakt. W wyniku tych działań firma inFakt dołączyła do międzynarodowej grupy, w skład której wchodzi kilkadziesiąt podmiotów dostarczających oprogramowanie i rozwiązania technologiczne dla księgowych i przedsiębiorstw. 

Doradztwo Kancelarii GESSEL obejmowało m.in. przygotowanie struktury transakcji oraz negocjacje dokumentacji transakcyjnej.

Projekt, po stronie Kancelarii, prowadził Michał Bochowicz, managing associate, adwokat, we współpracy z Weroniką Zdeb, starszym prawnikiem, adwokatem. Dodatkowo, zespół merytorycznie wspierali: Krzysztof Jasiński, starszy prawnik, radca prawny i Aleksander Nicałek, prawnik. Zespół nadzorowała Małgorzata Badowska, partner, radca prawny.

InFakt jest czołowym dostawcą narzędzi i usług do prowadzenia księgowości online na polskim rynku. Oferuje rozwiązania dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz dla spółek.

Grupa Visma jest globalnym dostawcą oprogramowania – działa na rynku usług chmurowych dla księgowych oraz firm z sektora MŚP przede wszystkim w Europie Północnej oraz kilku innych krajach europejskich. Jest obecna także w Polsce. W skład jej portfolio w naszym kraju wchodzi m.in. SaldeoSmart. Wartość grupy wynosi około 10 mld euro.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!