Kancelaria GESSEL doradzała spółce SunRoof przy rundzie finansowania na kwotę 70 mln zł (ok. 15 mln EUR), której przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund. Dodatkowy kapitał zapewniły też inne fundusze: Inovo VC, SMOK Ventures, Alfabeat i Level2 Ventures.

Pozyskane środki mają pomóc w umocnieniu pozycji SunRoof w Szwecji, Niemczech i Polsce poprzez zwiększenie sprzedaży i potencjału spółki w dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań fotowoltaicznych, a także w rozwoju na kolejnych rynkach.

Doradztwo GESSEL obejmowało kompleksową obsługę prawną, w tym przygotowanie i negocjacje umowy inwestycyjnej, dokumentów korporacyjnych i technicznych oraz finalizację transakcji. Kancelaria GESSEL koordynowała również współpracę z zagranicznymi doradcami.

Transakcję nadzorował Michał Bochowicz, partner. Zespołem GESSEL pracującym nad tym projektem kierował Dominik Kaszuba, associate, wspierany przez Edytę Podgórską, senior associate, Katarzynę Zarzycką, associate oraz Rafała Smolika, associate. 

SunRoof to startup tworzący dachy solarne 2w1 i rozwiązania wspierające inteligentne zarządzanie energią. Firma oferuje innowacyjną technologię, która zastępuje tradycyjny dach i tym samym jest alternatywą dla istalowanych osobno paneli fotowoltaicznych. Firma oferuje też właścicielom domów kompletny system do zarządzania energią.

Klima to fundusz private equity będący częścią grupy Alantra i mający swoją siedzibę w Madrycie. Fundusz zaangażowany jest w inwestycje w Europie i w Ameryce Północnej, głównie w spółkach z sektora energetyki, logistyki i czystych technologii.