Kancelaria GESSEL liderem transakcji w branży medycznej i biotechnologicznej

04.02.2021 Aktualności

Rok 2020 był bezsprzecznie okresem, w którym, m.in. z powodu pandemii koronawirusa, zagadnienia medyczne i biotechnologiczne odgrywały niezwykle istotną rolę. Również w praktyce M&A kancelarii GESSEL te branże były jednymi z kluczowych obszarów, w których nasi prawnicy transakcyjni mieli możliwość świadczenia usług na rzecz Klientów. Był to zatem kolejny rok, w którym mogliśmy wykorzystać nasze bogate doświadczenie w branży medycznej i biotechnologicznej, doradzając przy inwestycjach dokonywanych w tym obszarze.

Kancelaria GESSEL od lat doradza Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych S.A. – największemu bankowi komórek macierzystych, należącemu do międzynarodowej Grupy FamiCord zarządzającej bankami komórek macierzystych zlokalizowanymi w Europie i Azji oraz Grupie LUX MED – liderowi rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce. Również w 2020 roku mieliśmy przyjemność pomagać w ich inwestycjach w Polsce i za granicą.

W 2020 roku mieliśmy także możliwość wesprzeć inwestycję należącego do Michała Sołowowa funduszu Black Forest spółkę ExploRNA oraz fundusz Sunfish Partners w inwesytcji w Aether Biomedical.

„Doradztwo prawne przy transakcjach w branży biotechnologicznej wymaga nie tylko znakomitej wiedzy prawniczej i doświadczenia transakcyjnego, ale również otwartości na nowe technologie i specjalistyczną wiedzę z innych dziedzin. Nasz multidyscyplinarny zespół zapewniał naszym Klientom wsparcie zarówno w stricte transakcyjnych zagadnieniach, jaki i kwestiach IP, czy prawa medycznego. Rozumiemy branżę biotechnologiczną i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych Klientów, którzy w tę branżę inwestują.”
 – komentuje Maciej Kożuchowski, partner Kancelarii GESSEL

Wybrane transakcje:

Świadczyliśmy kompleksowe usługi doradcze na rzecz Polskiego Banku Komórek Macierzystych S.A. w transakcji nabycia 70% udziałów w spółce Famicord – Acibadem, stanowiącej część Acıbadem Health Group, lidera prywatnej opieki medycznej w Turcji.

 

Wspieraliśmy Polski Bank Komórek Macierzystych w transakcji zakupu akcji niemieckiej spółki eticur)

Doradzaliśmy Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych przy zakupie udziałów we włoskiej spółce Sorgente s.r.l.

Wspieraliśmy Grupę LUX MED w transakcji nabycia wielospecjalistycznego szpitala św. Elżbiety zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie

Doradzaliśmy Grupie LUX MED. Przy zakupie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej REMEDIUM Sp. z o.o. w Nowym Sączu.

Doradzaliśmy funduszowi Black Forest, którego właścicielem jest Michał Sołowow, przy inwestycji w spółkę ExploRNA, która zajmuje się technologią mRNA, bazą najnowszych szczepionek na COVID-19.

Wspieraliśmy fundusz Sunfish Partners w rundzie inwestycyjnej, w ramach której fundusz razem z Chiratae Ventures i Joyance Partners, zainwestowali w Aether Biomedical, twórcę Zeusa – bionicznej kończyny dla osób po amputacji kończyn górnych.

 

Ponadto nasz dział rynków kapitałowych wspierał Pure Biologics S.A. w procesie przygotowania i przeprowadzenia oferty publicznej.

 

Dziękujemy za zaufanie i możliwość uczestniczenia w tych projektach.
W 2021 roku nie zwalniamy tempa i jesteśmy gotowi na nowe wyzwania transakcyjne!

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!