Kancelaria GESSEL liderem transakcji w branży medycznej i biotechnologicznej

04.02.2021 Aktualności

Rok 2020 był bezsprzecznie okresem, w którym, m.in. z powodu pandemii koronawirusa, zagadnienia medyczne i biotechnologiczne odgrywały niezwykle istotną rolę. Również w praktyce M&A kancelarii GESSEL te branże były jednymi z kluczowych obszarów, w których nasi prawnicy transakcyjni mieli możliwość świadczenia usług na rzecz Klientów. Był to zatem kolejny rok, w którym mogliśmy wykorzystać nasze bogate doświadczenie w branży medycznej i biotechnologicznej, doradzając przy inwestycjach dokonywanych w tym obszarze.

Kancelaria GESSEL od lat doradza Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych S.A. – największemu bankowi komórek macierzystych, należącemu do międzynarodowej Grupy FamiCord zarządzającej bankami komórek macierzystych zlokalizowanymi w Europie i Azji oraz Grupie LUX MED – liderowi rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce. Również w 2020 roku mieliśmy przyjemność pomagać w ich inwestycjach w Polsce i za granicą.

W 2020 roku mieliśmy także możliwość wesprzeć inwestycję należącego do Michała Sołowowa funduszu Black Forest spółkę ExploRNA oraz fundusz Sunfish Partners w inwesytcji w Aether Biomedical.

„Doradztwo prawne przy transakcjach w branży biotechnologicznej wymaga nie tylko znakomitej wiedzy prawniczej i doświadczenia transakcyjnego, ale również otwartości na nowe technologie i specjalistyczną wiedzę z innych dziedzin. Nasz multidyscyplinarny zespół zapewniał naszym Klientom wsparcie zarówno w stricte transakcyjnych zagadnieniach, jaki i kwestiach IP, czy prawa medycznego. Rozumiemy branżę biotechnologiczną i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych Klientów, którzy w tę branżę inwestują.”
 – komentuje Maciej Kożuchowski, partner Kancelarii GESSEL

Wybrane transakcje:

111 300x300

Świadczyliśmy kompleksowe usługi doradcze na rzecz Polskiego Banku Komórek Macierzystych S.A. w transakcji nabycia 70% udziałów w spółce Famicord – Acibadem, stanowiącej część Acıbadem Health Group, lidera prywatnej opieki medycznej w Turcji.

 

slajd4 300x300

Wspieraliśmy Polski Bank Komórek Macierzystych w transakcji zakupu akcji niemieckiej spółki eticur)

slajd5 300x300

Doradzaliśmy Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych przy zakupie udziałów we włoskiej spółce Sorgente s.r.l.

lux med 150x150

Wspieraliśmy Grupę LUX MED w transakcji nabycia wielospecjalistycznego szpitala św. Elżbiety zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie

11 300x300

Doradzaliśmy Grupie LUX MED. Przy zakupie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej REMEDIUM Sp. z o.o. w Nowym Sączu.

explorna

Doradzaliśmy funduszowi Black Forest, którego właścicielem jest Michał Sołowow, przy inwestycji w spółkę ExploRNA, która zajmuje się technologią mRNA, bazą najnowszych szczepionek na COVID-19.

aether en

Wspieraliśmy fundusz Sunfish Partners w rundzie inwestycyjnej, w ramach której fundusz razem z Chiratae Ventures i Joyance Partners, zainwestowali w Aether Biomedical, twórcę Zeusa – bionicznej kończyny dla osób po amputacji kończyn górnych.

 

Ponadto nasz dział rynków kapitałowych wspierał Pure Biologics S.A. w procesie przygotowania i przeprowadzenia oferty publicznej.

 

Dziękujemy za zaufanie i możliwość uczestniczenia w tych projektach.
W 2021 roku nie zwalniamy tempa i jesteśmy gotowi na nowe wyzwania transakcyjne!

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

29.05.2024

Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

Wszyscy zdający w tym roku egzaminy zawodowe otrzymali już wyniki i wszystkie są pozytywne! Serdeczne gratulacje i wielkie brawa dla Adrianny Andruszewski...

Aktualności
Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

28.05.2024

Cykl webinarów podatkowych!

Serdecznie zapraszamy na cykl webinarów podatkowych. Pierwsze spotkanie poświęcimy unijnym zmianom w podatku u źródła. Podczas szkolenia omówimy m.in.: - Jakie ...

Aktualności
Cykl webinarów podatkowych!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys