Kancelaria GESSEL na drugim miejscu pod względem liczby transakcji na rynku M&A w Polsce w pierwszej połowie 2020 roku wg Mergermarket!

07.07.2020 Aktualności

Mergemarket opublikował właśnie zestawienia dotyczące obsługi prawnej transakcji fuzji i przejęć w pierwszych sześciu miesiącach 2020 r., m.in. dla Polski. Pokazują one, że pandemia nie sparaliżowała całkowicie krajowego rynku M&A ale z pewnością trochę spowolniła tempo w pierwszym kwartale – odnotowano mniej transakcji, ale za to większych. 

Kancelaria GESSEL miała przyjemność doradzać w pięciu transakcjach w pierwszej połowie bieżącego roku, dzięki czemu uplasowała się na drugim miejscu pod względem liczby transakcji przeprowadzonych.

Prawnicy Kancelarii GESSEL doradzali funduszowi Enterprise Investors przy sprzedaży firmy budowlanej Danwood S.A. koreańskiej firmie budowlanej GS Engineering & Construction (Transakcja ta została uznana za Transakcję Roku w konkursie Nagrody PSIK 2020, więcej informacji o transakcji TUTAJ). Kancelaria GESSEL była również doradcą funduszu Highlander Partners przy odsprzedaży kontrolnego pakietu udziałów w Grupie Akomex (podobnie jak w przypadku Danwood, w transakcję byliśmy zaangażowani od samego początku – od momentu nabycia spółki przez fundusz, więcej o transakcji – TUTAJ), produkującej tekturowe i kartonowe opakowania, jej współzałożycielowi i menedżerom oraz funduszowi firmy inwestycyjnej Mezzanine Management. Obsługiwała firmę Anwim prowadzącą  250 stacji paliw Moya przy przejęciu sieci stacji paliw eMila od firmy BM Reflex (szczegółowy opis transakcji dostępny TUTAJ). Pracowała dla Polskiego Banku Komórek Macierzystych przy podpisaniu przedwstępnej umowy zakupu kontrolnego pakietu akcji spółki Sorgente od jej włoskich właścicieli (opis transakcji – TUTAJ) oraz przy transakcji nabycia 70 proc. udziałów w, utworzonej z wydzielonej części przedsiębiorstwa Acıbadem Healthcare Group, tureckiej spółce Acıbadem (szczegółowe informacje – TUTAJ).

Kancelarie według liczby transakcji w Polsce w pierwszym półroczu 2020 r. 

Kancelaria  Liczba   Wartość (mln   dol.)     
     
Rymarz Zdort        6       3 160
GESSEL        5          157
Noerr        5          112
White & Case        4       2 001
DLA Piper        4          856
Domański Zakrzewski Palinka        4            37
Schoenherr        3       2 641
Dentons        3       1 554
Baker McKenzie        3          365
Wardyński i Wspólnicy        3          227

 

Więcej informacji o zestawieniu na portalu Rynek Prawniczy.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!